Czerwonak

Wkrótce rusza akcja Cieplejszy dom

kamera termowizyjna  Foto:

Mieszkańcy Gminy Czerwonak będą mogli przekonać się wkrótce którędy z ich domów ucieka ciepło. Odpowiedź na to pytanie dadzą bezpłatne badania termowizyjne, które zostaną przeprowadzone podczas pierwszej edycji akcji Cieplejszy dom.

W ramach akcji mogą być zbadane budynki jednorodzinne, bliźniaki, szeregowce oraz niewielkie wille miejskie z terenu gminy Czerwonak.

Już wkrótce będzie można skorzystać z bezpłatnych badań kamerą termowizyjną – informują urzędnicy Gminy – badanie te dadzą odpowiedź na to jak oszczędzać energię cieplną w naszych domach i będzie podstawą do wnioskowania o pieniądze na wymianę okien, ocieplenie ścian, wymianę dachu czy też pieca.

Z badania takiego będą mogli skorzystać wszyscy właściciele domów, a więc najemcy lub posiadający inny tytuł prawny do zajmowanego budynku. Gdy pojawi się informacja o terminie rozpoczęcia akcji na specjalnej stronie internetowej zostanie uruchomiony elektroniczny formularz rejestracyjny wraz z ankietą zgłoszeniową.

Tylko w ten sposób nieruchomość może zakwalifikować się do programu – podkreślają urzędnicy – o przyjęciu do programu decyduje kolejność zgłoszeń formularzy elektronicznych.

Gdy zostanie przyjęta odpowiednia ilość domów zgłoszenia zostaną zweryfikowane. Na tej podstawie zostanie utworzona główna lista budynków oraz lista rezerwowa. kolejnym krokiem będzie już badanie domu z użyciem kamery termowizyjnej. Jego termin zostanie ustalony z właścicielami budynku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz