POZnań

Wirtualna Karta Poznaniaka

Stary Rynek - ogródki  Foto: lepszyPOZNAN - S9+

Karta Poznaniaka była tematem spotkania Komisji Promocji Miasta i Relacji Zewnętrznych. W ramach tego projektu trwają prace nad aplikacją miejską. Osoby, które z niej skorzystają będą mogły liczyć na różne benefity, wśród których znajdują się m.in. dodatkowe punkty w czasie rekrutacji dzieci do przedszkoli czy ulgi w instytucjach związanych z kulturą i rekreacją.

Z aplikacji będą mogły korzystać osoby, które ukończyły 18 lat i zaakceptowały regulamin. Po rejestracji zostanie utworzony profil cyfrowy, który umożliwi m.in. zdalną weryfikację zeznań podatkowych. Poznańska aplikacja ma się składać z dwóch segmentów – Poznaniak ID oraz Aplikacji Poznaniaka. Pierwszy z nich będzie odpowiedzialny głównie za przechowywanie danych użytkowników. Stworzeniem tej części zajmuje się Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, które współpracuje z Urzędem Miasta również przy innych projektach. Dzięki temu będzie można sprawniej połączyć aplikację z innymi projektami, które w naszym mieście już funkcjonują. Z kolei Aplikacja Poznaniaka będzie ułatwiała użytkownikom dostęp do informacji o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, pomoże odnaleźć odpowiednie połączenie tramwajowe czy znaleźć parking. A to tylko kilka z jej planowanych funkcji.

Z Kartą Poznaniaka mają się wiązać liczne benefity. Wśród tych najczęściej wymienianych są m.in. dodatkowe punkty w czasie rekrutacji dziecka do szkoły podstawowej, dofinansowanie do żłobka, ulgi na parkingach Park&Go czy zniżki w Aquaparku czy Palmiarni. Na skorzystanie z nich będą mogli liczyć ci użytkownicy aplikacji, którzy płacą w Poznaniu podatki. Ma to zachęcić osoby, które mieszkają i pracują w Poznaniu do rozliczania się w naszym mieście. Z aplikacji będzie można korzystać na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. Osoby, które będą miały problem z pobraniem aplikacji czy rejestracją będą mogły liczyć na pomoc informatyczną.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN - S9+

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz