POZnań

Wiosenne wietrzenie szaf z Babim Targiem

Babi Targ (11.05.2014) MTP  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Babi Targ (11.05.2014) MTP Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaW niedzielę, 22 marca, odbędzie się kolejna edycja Babieg Targu, czyli akcji wietrzenia szaf, podczas której można wymienić, sprzedać lub kupić ubrania, buty i różne dodatki. Imprezie towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci przygotowane przez Kompozytornię, a ubrania, które zostaną po imprezie będzie można przekazać Fundacji Pomocna Mama.

Założenie imprezy jest takie, by ubrania czy dodatki, których już nie nosimy, które nam się opatrzyły czy znudziły lub były po prostu nietrafionym prezentem i teraz ukryte są na dnie szafy, wymienić na coś innego – mówi Joanna Stankiewicz, inicjatorka imprezy i założycielka Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd z Poznania. – Babi Targ to także świetna okazja, by za grosze kupić ciekawe ciuchy czy buty, bo, jeżeli transakcja wymiany nie dojdzie do skutku, zawsze można negocjować zakup.

Pierwsza edycja Babiego Targu odbyła się edycja odbyła się w 2007 roku. W latach 2013 i 2014 impreza zalazła takżę swoje miejsce w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła ponad 14 000 uczestniczek i uczestników!

22 marca 2015, g. 12-16.00, MTP – Hala nr 1, ul. Głogowska. Wejście na teren targów przez hol południowy (dawny McDonald – obok pawilonu nr 1). Wstęp: 5 i 20 zł.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz