POZnań

Graficiarze w rękach Policji

Nielegalne graffiti  Foto: Komenda Miejska Policji

Nielegalne graffiti Foto: Komenda Miejska PolicjiDwóch grafficiarzy zatrzymali poznańscy policjanci. Mężczyźni „ozdobili” budynek rozdzielni PKP przy przejściu dla pieszych prowadzącym do kampusu UAM Morasko. Za swój czyn „artyści” odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zostali powiadomieni o osobach, które wieczorem 23 lutego malowały graffiti. Działo się to w okolicy przejścia przez tory kolejowe prowadzącego do kampusu UAM. „Artyści” ozdabiali budynek kolejowej rozdzielni elektrycznej.

Stróże prawa na miejscu zastali dwóch mężczyzn, 27-latka i jego o rok młodszego kolegę, mieszkańców Poznania. Na ścianach rozdzielni widoczne były świeże ślady farby. Mężczyźni mieli ręce pobrudzone farbą, a na ziemi obok nich leżały puszki z farbą w sprayu.

W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyźni przyznali się do pomalowania budynku. Stwierdzili, że tworzą sztukę. Byli przekonani, że nie zrobili nic złego. Obaj byli nietrzeźwi. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że obaj mężczyźni mieli blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz samozwańczymi artystami zajęli się policjanci z Komisariatu Policji Poznań-Północ. Śledczy ustalają czy jest to jedyne „dzieło” mężczyzn. Za przestępstwo niszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz