Wiosenne porządki

WIsenne porządki na ulicach  Foto:

WIsenne porządki na ulicachChoć do kalendarzowej wiosny, pozostało 11 dni kwitnące w pasach drogowych rośliny zwiastują jej rychłe nadejście. Przelotne opady śniegu przypominają nam jednak o tym, że panuje jeszcze zima. Taka kapryśna aura, jak informują fachowcy z IMiGW i Centrum Zimowego Utrzymania ZDM towarzyszyć nam może przez kilka tygodni.

Podczas zimy, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jezdnie objęte stałym zimowym utrzymaniem są oczyszczane na bieżąco. Firmy wykonujące usługę sprzątania na zlecenie ZDM już rozpoczęły pracę. Pas drogowy czyszczony jest mechanicznie i ręcznie. Jezdnie i chodniki czyszczone są głównie przez zamiatarki, zaś tereny zielone ręcznie. Do Świąt Wielkanocnych ZDM zaplanował oczyszczenie ok. 600 km jezdni i umycie ok. 3 tys. koszy ulicznych. Do 15 kwietnia br. oczyszczonych zostanie 800 km ulic, także jezdnie nie będące w stałym zimowym utrzymaniu a zgłaszane do Centrum przez mieszkańców, rady osiedli i straż miejską. Na zlecenie ZDM oczyszczone zostaną wpusty uliczne. W pierwszej kolejności prace będą skoncentrowane na ulicach w centrum miasta, gdzie wpusty są podłączone do kanalizacji ogólnospławnej oraz na ulicach, których odwodnienie nie ma zadowalającej wydolności.
Informujemy także, że udrażnianie wpustów na drogach osiedlowych, parkingach strzeżonych czy podwórkach należy do obowiązków zarządców nieruchomości, na terenie których się one znajdują.

foto: D.Szaumkessel: sprzątanie pasów drogowych

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz