Sport

Wings for Life – trwa końcowe odliczanie

Wings For Life World Run  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Do startu pozostały niecałe dwa tygodnie. 7 maja w Poznaniu i kilkudziesięciu miastach na całym świecie wystartuje 4 edycja Wings for Life World Run. O godzinie 13:00 czasu polskiego, dziesiątki tysięcy biegaczy pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą. Wśród znanych uczestników w Poznaniu m.in.: Beata Sadowska, Agnieszka Więdłocha, Monika Pyrek, Joanna Jóźwik, Adam Małysz, Paweł Korzeniowski, Alan Andersz. Cel: zebrać środki na badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Nad Jeziorem Maltańskim pojawi się rekordowa ilość uczestników. Zapisanych jest ponad 5 tysięcy osób, wciąż jednak pozostało kilkaset miejsc startowych. Bramki rejestracji internetowej zamkną się o godzinie 13:00, 3 maja. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszą niedzielę maja, przed Samochodem Pościgowym będzie uciekał komplet – 6 tysięcy biegaczy! Po raz pierwszy w tej roli „wystąpi” Michał Kościuszko – kierowca rajdowy od samego początku wspiera Światowy Bieg Wings for Life, najpierw jako kierowca „mety”, a w 2016 dopingował uczestników na trasie. Wśród biegowych debiutantów będą także aktorzy: Alan Andersz, Maria Dejmek, sportowcy, mistrzowie świata w swoich dyscyplinach: Paweł Korzeniowski (pływanie), Tadeusz Błażusiak (enduro).

Osoby, które do Poznania wybrać się nie mogą – mają szansę uczestniczyć w biegu za pomocą aplikacji Wings for Life World Run dostępnej na urządzenia mobilne. Z takiej możliwości skorzystają między innymi aktor Jakub Wesołowski i blogerka biegowa Panna Anna. W Lublinie, Giżycku, Krakowie i Rzeszowie ekipa BiegamBoLubię zaprasza na Grupowe Biegi z aplikacją. To świetna alternatywa na dołączenie do globalnej inicjatywy w swoim mieście. Zamiast prawdziwego Samochodu Pościgowego z Adamem Małyszem za kierownicą, biegaczy goni wirtualna meta. Zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie biegu, a sama aplikacja i udział są bezpłatne

Do uczestnictwa i kibicowania w Światowym Biegu zachęcają ambasadorowie znani ze świata kultury i sportu.

Zapraszam wszystkich chętnych do mojej drużyny! Nowicjuszy i tych, którzy tak jak ja, na starcie w Poznaniu zameldują się po raz czwarty. Możemy pobiec w rytmie slow, dla przyjemności i bez stresu, dopóki nie dogoni nas samochód. – Tak na bieg zaprasza Beata Sadowska, która z Wings for Life World Run związana jest od samego początku.

Spotkanie drużyn odbędzie się w dniu biegu, o godzinie 11:30. W Polsce zarejestrowało się ich ponad 190, ambasadorów: najliczniejsza Joanny Jóźwik, Moniki Pyrek, Agnieszki Więdłochy, Pawła Korzeniowskiego, Jerzego Skarżyńskiego, Adama Małysza; klubów sportowych: Wieczorne Bieganie w Szczecinie, BiegamBoLubię, KKS Lech Poznań.

Biuro zawodów znajdujące się na terenie kompleksu Malta będzie otwarte od piątku, 5 maja. Uczestnicy będą mogli spokojnie odbierać pakiety startowe, w których w tym roku znajduje się wysokiej jakości koszulka techniczna Puma.

Wings For Life World Run

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz