Wilda

Wilda na zdjęciach. Pokaz w starej bimbie

Projekt Wilda - pokaz zdjęc w starym tramwaju  Foto: Bartosz Seifert

„Projekt Wilda” – to kilkadziesiąt osobistych fotografii, miejsc wyjątkowych: starych podwórek, kamienic, uliczek ale także życia codziennego wildeckiej społeczności. Autorem przedsięwzięcia jest Bartosz Seifert, a zdjęcia będzie można zobaczyć na oryginalnym pokazie w zabytkowym tramwaju.

Pomysł zrodził się kilka lat temu jako chęć ukazania miejsc tych znanych i tych mniej znanych w starej dzielnicy Poznania za pomocą medium jakim jest fotografia. To próba przedstawienia klimatu starych podwórek, kamienic, uliczek ale także życia codziennego wildeckiej społeczności – mówi Bartosz Seifert, autor zdjęć.

Część fotografii pokazuje także zabytkową zajezdnię na Madalinie, która choć nieczynna, nadal żyje, po części dzięki  aktywności lokalnych społeczności.

Celem projektu jest także skłonienie do refleksji nad przestrzenią w której żyjemy, a która bardzo dynamicznie a zarazem pozytywnie się zmienia. Refleksji dla każdego odmiennej. Fotografie są osobistym spojrzeniem autora, echem fascynacji architekturą oraz chęcią niewerbalnego wyrażenia siebie.

Pokaz zdjęć zostanie wyświetlony w historycznym tramwaju 4N o numerze 689 wyremontowanym przez wolontariuszy stowarzyszenia Klub Miłośników Pojazdów Szynowych. Wygląd tramwaju ma nawiązywać do okresu wycofania go z ruchu liniowego, w grudniu 1992 r.

Pokaz odbędzie się 24 czerwca w godzinach 19:00 – 22:00 na zbiegu ulic Wierzbięcice i Górna Wilda w historycznym tramwaju. Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

Więcej zdjęć: www.seifertfotografia.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Błażej Brzycki / KMPS, Bartosz Seifert

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz