Luboń Sport

Wiemy jak będzie wyglądał medal Lubońskiego Biegu Niepodległości

Medal lubońskiego Biegu Niepodległości  Foto: materiały prasowe

11 listopada 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 11:11 z ul. 11 listopada w Luboniu wystartuje 9. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości. Impreza na dystansie 10km, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie w Dzień Niepodległości.

W ramach tegorocznej edycji imprezy po raz trzeci rozegrane zostaną Mistrzostwa Wielkopolski w biegu na 10 kilometrów.

Choć zapisy do imprezy ruszyły całkiem niedawno, to na liście startowej jest już niemal 400 nazwisk i z każdym dniem lista się wydłuża. W tegorocznej edycji biegu zaplanowany jest start 1500 uczestników.

Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod honorowym patronatem „ppłk Ludwika Misieka”, między innymi dlatego na medalu znajduje się jego wizerunek. Ppłk Ludwik Misiek – polski żołnierz – kapral AK i dowódca drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, który w latach 1946–2006 był pilotem szybowców (trzykrotny rekordzista Polski, rekordzista świata, laureat Diamentowej Odznaki Szybowcowej FA)

Wpisowe do 22 września wynosi 55 zł w (dla osób powyżej 60 roku życia 35 zł – do  niedzieli 15 września 2019 r.).

W trakcie tegorocznej edycji rozgrywane będą również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 15 kategoriach wiekowych. Dodatkowo tradycyjnie już odbędzie się konkurs dla lubońskich szkół podstawowych pod nazwą „Mistrz Kibicowania”, który polega na dopingowaniu uczestników biegu w specjalnie wytyczonych strefach kibica.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. W zeszłorocznej, 8. edycji 1341 osób (w tym 2 osoby na wózku) przekroczyło linię mety. Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Krzysztof Szymanowski (31:57), tuż za nim uplasował się Denis Slobodianiuk (32:09) oraz Krzysztof Stefanowicz (32:17). Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Talar (37:39), która na mecie wyprzedziła Agnieszkę Staniewską (39:42) oraz Agnieszkę Kuster (40:00).

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz