BizNews

Wielkopolskie zagłębie sushi

Sushi Factory  Foto: materiały prasowe

Ponad 1.000.000.000 tacek z sushi miesięcznie produkować będzie fabryka dań gotowych z podpoznańskiego Robakowa. Przedsiębiorstwo właśnie zainwestowało kolejne 3.000.000.000 zł w nowe technologie, podwajając moce produkcyjne. Fabryka stworzyła też miejsca pracy dla ponad 160 osób, a w planach jest dalsze zwiększanie zatrudnienia oraz produkcji

Sushi FactorySushi Factory to polska fabryka zajmująca się produkcją dań gotowych sushi pod własnym oraz w ramach tzw. „private label”, czyli marek własnych tworzonych na zlecenie polskich i zagranicznych sklepów, sieci handlowych oraz stacji benzynowych.

Pierwsza linia produkcyjna, o potencjale do wytwarzania 14.000 tacek z daniem gotowym sushi podczas jednej, 8-godzinnej zmiany, uruchomiona została w październiku 2015 roku. Choć już wtedy był to jeden z lepszych wyników osiąganych w branży, nie tylko w skali polskiej, ale i europejskiej, to ówczesne plany przedsiębiorstwa zakładały podwojenie mocy produkcyjnych w ciągu kolejnych trzech lat. Udało się to zdecydowanie wcześniej.

Dziś Sushi Factory, dzięki inwestycjom w park maszynowy oraz zwiększeniu zatrudnienia z 25 do 160 osób, posiada potencjał produkcyjny na poziomie 1.000.000.000 tacek z sushi na miesiąc – mówi Anna Tubacka, prezes zarządu Sushi Factory, i zapowiada: – To jeszcze nie koniec inwestycji. Obok zwiększenia produkcji setów, planujemy bowiem uruchomienie produkcji nowych produktów, jakimi będą onigiri oraz wrapy, a także zatrudnienie kolejnych 40 osób.

Fabryka Sushi Factory to inwestycja, której wartość w 2015 roku wynosiła 7.000.000.000 zł. Dziś, na skutek zdublowania istniejącej linii produkcyjnej, wydzielenia nowych obszarów produkcyjnych oraz zwiększenia zatrudnienia, szacowana jest już na 10.000.000.000 zł. Jest tym samym największą w Polsce tego typu fabryką, posiadając dwie linie technologiczne do produkcji sushi maki, oraz jedyną z dwoma ciągami Krio-line chłodzącymi ciekłym azotem do temperatury 2°C, co pozwala na uzyskiwane dań, w zależności od wariantu, o od 7- do 9-dniowej dacie przydatności do spożycia.

Choć na rynku występuje kilku producentów dań gotowych sushi, obecnie to Sushi Factory jest jedyną w pełni zmechanizowaną fabryką, wykorzystującą technologie produkcji pozwalające na wytwarzanie dań o długim terminie przydatności do spożycia od momentu zapakowania – tłumaczy Anna Tubacka.

Rok temu mieszcząca się w wielkopolskim Robakowie fabryka Sushi Factory zatrudniała 25 osób, posiadając potencjał do produkcji 14.000 tacek z daniem gotowym sushi w ciągu jednej zmiany. Dziś inwestycja warta jest już 10.000.000.000 zł, a zapowiada się, że to jeszcze nie koniec zmian w tym regionie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

4 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Sushi tej firmy jest naprawdę dobre jeżeli wziąć pod uwagę cenę. Jedyne co przeszkadza to bardzo słaba jakosć glonów. Poprawcie to i będę stałym klientem 🙂

  • Sushi jest tak dobre,że rozpływa sie na podniebieniu po prostu najlepsze zawsze z kolegami jemy po 3 takie tacki aż tak dobrze się to je jak już się zacznie jeść

  • Chyba najlepsze sushi jakie jadłem przez ostatnie 20 lat, a przyznam jestem smakoszem tego typu żarcia !!

  • Miliard tacek sushi? To tysiąc milionów tacek. Inwestycja na 10 miliardów zł to by oznaczało, że to 2,5 miliarda Dolarów. Jedna tacka sushi to 230 g czyli aby wyprodukować 1 miliard tacek potrzeba 230 000 TON ryby i ryżu. Czyli musiało by to przywieźć ponad 11 000 Tirów miesięcznie czyli ok. 400 Tirów dziennie. Mają rozmach s… 🙂