Aglomeracja

Wielkopolska: 26 osób zakażonych koronawirusem

Szpital Miejski im. Józefa Strusia  Foto: materiały prasowe / UMP

W całej Polsce jest 245 nowych, potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 3 osób.

Cały czas najwięcej nowych zakażeń jest na Śląsku. W porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia tylko w tym województwie potwierdzono zakażenie u 189 osób. W Wielkopolsce takich przypadków jest 16. Kolejne osoby pochodzą z województwa zachodniopomorskiego (12 przypadków), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (3), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1).

Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje natomiast o 19 osobach z naszego województwa, u których wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem.

AKTUALIZACJA (17:40) – Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 10 osób w regionie. Niestety z powodu Covid-19 w Wielkopolsce zmarły kolejne osoby.

Wszystkie 10 osób, u których potwierdzono zakażenie, przebywają w izolacji domowej.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu z powodu Covid-19 zmarła 51-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego – poinformował Urząd Wojewódzki – natomiast w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim zmarł 59-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1925 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 143 osoby zmarły, a 901 wyzdrowiało. Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 21.05.2020 r. z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem hospitalizowanych jest ogółem 258 osób, poddane izolacji lub kwarantannie są 64.44 osoby, a objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 337 osób. Wyleczonych jest 901 osób.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz