K U L T U R A

Wieczorynki wszech czasów

Wieczorynki wszech czasów  Foto: materiały prasowe / Ewelina Jaśkowiak

Smerfy, Gumisie, Pan Kleks, Kulfon, Simba… Do świata tych i wielu innych bajkowych postaci można przenieść się podczas magicznego koncertu “Wieczorynki wszech czasów” w wykonaniu orkiestry Poznańska Piętnastka. Jego premiera online odbyła się 16 grudnia, ale występ przez cały czas można obejrzeć na Facebooku i YouTube. 

Podczas koncertu można usłyszeć utwory z bajek dobrze znanych najmłodszym oraz tych, do których z sentymentem wracają ich rodzice i dziadkowie. Jak zapewniają organizatorzy, wydarzenie jest muzyczną podróżą, która połączy pokolenia i sprawi, że będzie to rodzinny czas pełen śpiewu, tańca i radosnych wspomnień.

Premierowa odsłona online koncertu “Wieczorynki wszech czasów” odbyła się w środę, 16 grudnia, o godz. 11:00. Bajkowej muzyki można jednak nadal posłuchać na Facebooku Poznańskiej Piętnastki oraz kanale Stowarzyszenia Jazz Poznań na YouTube

Na scenie wystąpiła Poznańska Piętnastka. To legendarna 15-osobowa orkiestra rozrywkowa. Pierwsza formacja, utworzona w powojennym Poznaniu, działała przez ponad dwie dekady. Grupa została reaktywowana w 2017 roku przez kompozytora i trębacza Macieja Fortunę, przy wsparciu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, Estrady Poznańskiej i nieocenionej pracy wielu osób, grup, artystów i pasjonatów kultury. W skład orkiestry wchodzą najlepsi artyści poznańskiego środowiska muzycznego (muzycy, wokaliści, aranżerowie, kompozytorzy, soliści). Celem grupy jest łączenie najlepszych tradycji orkiestr poznańskich.

Organizatorem koncertu “Wieczorynki wszech czasów” było Stowarzyszenie Jazz Poznań oraz Urząd Miasta i Gminy Buk, a partnerami Miasto Poznań, ZKZL i Sala Miejska w Buku, gdzie zrealizowano nagranie. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz