K U L T U R A

Poznań Silent Night w tym roku online

Jedna kolęda w wielu językach - Cicha Noc (17.12.2015)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Tegoroczna edycja Poznań Silent Night 2020 odbędzie się online. Oznacza to, że znana na niemal całym świecie kolęda “Cicha noc” w wielu językach w tym roku rozbrzmi wyjątkowo na ekranach komputerów. Chętni mogą oczywiście włączyć się do wspólnego śpiewania. Premierowy film można będzie zobaczyć w piątek, 18 grudnia, punktualnie o godzinie 18.

Tradycyjnie w grudniu, tuż przed  świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy, a wraz z nimi studenci i poznańska społeczność międzynarodowa, zbierają się przed Ratuszem, aby wspólnie odśpiewać “Cichą Noc”. Idea zawsze jest taka sama, czyli jedna kolęda, wiele języków i wspólne przesłanie miłości i radości. Wybór utworu jest nieprzypadkowy. “Cicha noc” jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów.

Niestety, ze względu na aktualną sytuację epidemiczną tegoroczna, 6. edycja Poznań Silent Night w tradycyjnej formie musiała zostać odwołana. Podobnie jak Betlejem Poznańskie, w ramach którego wydarzenie się odbywało. Nie oznacza to jednak, że w tym roku nie usłyszymy “Cichej Nocy” w wielu językach. Fundacja Flow Art oraz Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej zadbali o to, aby można poczuć świąteczny nastrój, choćby przed ekranem komputera.

Świąteczne nagranie kolędy “Cicha Noc” będzie można zobaczyć na Facebooku Miasta Poznania i Portalu Poznan.pl oraz miejskim kanale na YouTube.

Poznań Silent Night co roku gromadzi na Starym Rynku tłumy. Wśród uczestników wydarzenia jest wielu zagranicznych studentów, kształcących się w stolicy Wielkopolski. Obecnie w Poznaniu studiuje ponad 5,2 tys. osób z zagranicy, pochodzących z różnych stron świata. Liczba ta z roku na rok wzrasta. Wpływ na to ma polityka poznańskich uczelni, które stawiają na internacjonalizację.  

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz