POZnań Wilda

Więcej miejsc parkingowych na Wildzie

Wilda - Straż Miejska wywozi wraki  Foto: Straż Miejska

Wczoraj mieszkańcy centralnych części Wildy zyskali 8 miejsc postojowych. Wszystko to za sprawą strażników rejonowych referatu Wilda, którzy usunęli na parking strzeżony 8 wraków. Robocza, Czesława, Niedziałkowskiego, Wierzbięcice czy Przemysłowa to ulice, które mają „uwolnione” kolejne miejsca postojowe.

Żeby wezwać holownik i zlecić wywóz wraka na parking strzeżony, należy wykonać szereg czynności wyjaśniających. Praca strażnika rejonowego rozpoczyna się od wytypowania samochodów, których stan wskazuje na to, że nie są używane. W dotarciu do właściciela samochodu niekiedy pomagają sami mieszkańcy, a niekiedy dane właściciela ustalane są na podstawie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Ustalona osoba przekazuje wraka do stacji demontażu pojazdów – tłumaczą procedurę strażnicy.

Niestety, bywa i tak, że informacje zawarte w CEPiK są nieaktualne, i nie ma możliwości wskazania prawnego właściciela. W takich przypadkach, na pisemny wniosek zarządcy drogi, strażnik wzywa holownik i zleca transport wraka na parking strzeżony.

Do końca lipca strażnicy „uwolnili” od wraków 575 miejsc postojowych – 165 usunięto na parkingi strzeżone, a 410 przekazali do demontażu sami właściciele.

Użyte w artykule zdjęcia: Straż Miejska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz