Aglomeracja

Więcej łóżek w szpitalu tymczasowym

Szpital Tymczasowy w Poznaniu  Foto: fb/Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego

Kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym został uruchomiony w sobotę. Dzisiaj zajętych było łącznie niemal 190 łóżek.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że 4 grudnia jest 25.576 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Tylko w Wielkopolsce jest ich 2.308. W całym kraju ostatniej doby zmarło z powodu Covid19 135 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 367 osób.

Utrzymujący się wzrost zakażeń niepokoi. Z tego powodu powiększana jest baza łóżek na oddziałach covidowych w całym naszym regionie. Dziś (4.12) uruchomiony został kolejny moduł w Szpitalu Tymczasowym, który działa na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Teraz dysponuje on 234 łóżkami, w tym 10 respiratorowymi.

Sytuacja epidemiczna w Wielkopolsce jest na bieżąco monitorowana, a jednym z priorytetów jest utrzymanie buforu wolnych łóżek na tzw. II poziomie zabezpieczenia covidowego – mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski – wszystkie działania, podejmowane w konsultacji z wielkopolskim oddziałem NFZ, mają na celu zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Wielkopolan.

iczba zajętych łóżek w Szpitalu Tymczasowym MTP – stan na dzień 4-12-2021, godz. 10:30: łóżka internistyczne: 182/196, łóżka respiratorowe: 7/10. Pozostałe dane (ostatnia doba): zgony: 3, 16 wypisów, 27 przyjęć.

Użyte w artykule zdjęcia: fb/Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz