POZnań

Weekendowy Wolny Targ Świąteczny

Stary Browar - dekoracje świąteczne (2019)  Foto: lepszyPOZNAN / S9+

Święta coraz bliżej, co widać choćby po tłumach w sklepach? Szukamy prezentów dla najbliższych. Warto zadbać, by były oryginalne.

Przypuściliśmy prawdziwy szturm na sklepy. Warto także w planach zakupowych uwzględnić wizytę na Świątecznym Wolnym Targu.

Już 10 lat spotykamy się z poznaniakami w okresie przedświątecznym, żeby pod ich choinkami zagościły piękne rzeczy wykonywane z pasją i miłością – mówi Magdalena Kosakowska, organizatorka tego wydarzenia – to coroczne spotkanie z nowoczesnym rozumieniem rzemiosła, designem, projektantami i wszystkim, co zrobione z pasji pod jednym dachem Starego Browaru w Poznaniu.

Wolny Targ Świąteczny jak zawsze gromadzi wuchtę wiary, która docenia unikatowe prezenty świąteczne. Możemy liczyć na to, że znajdziemy tutaj wszystko, co może ucieszyć pod choinką. Będą tysiące wyselekcjonowanych dzieł ludzkich rąk i efektów talentów.

Można zatem będzie kupić biżuterię artystyczną, grafiki, unikalną ceramikę, naturalne kosmetyki, ręcznie szyte zabawki, oryginalne przedmioty do domu, lokalne i europejskie manufaktury oraz mnóstwo innych wspaniałych rzeczy z duszą.

W przepięknych przestrzeniach znajdziecie wyjątkowe prezenty dla najbliższych, atmosferę wolności oraz możliwość spotkania wspaniałych ludzi, którzy kochają to co robią – dodaje Magdalena Kosakowska – zapraszamy serdecznie!

Wśród wystawców znajdzie się m. in. studio ceramiczne Bakcyl z poznańskiego Łazarza w którym powstają rzeźby, donice, czy naczynia. Będziemy mogli kupić karty okolicznościowe od Guzikovelove, kosmetyki łączące naturalną pielęgnację ze sztuką tworzenia głębokich zapachów od lokalnej marki Alba1913. Do świata aromatów, olejków eterycznych utrwalonych w naturalnych wosku sojowym zaprosi nas Mandala Candle.

Będzie także stoisko z nietuzinkowymi zabawkami od Moja Manufaktura, które zostały w całości wykonane z materiałów i elementów już wcześniej wykorzystanych, by dawać radość dzieciakom, jednocześnie ucząc je ekologicznego podejścia do życia.

Hadaki na ubiegłorocznym Wolny Targu były jednym z najbardziej obleganych stoisk i nie bez powodu – wyjaśnia Magdalena Kosakowska – to poznańskie małe studio ceramiczne zachwyciło minimalistycznym, świeżym i autorskim podejściem do sztuki użytkowej i można bez obaw napisać o nich, że tworzą Sztukę przez duże S.

To oczywiście tylko niektóre propozycje z bogatej oferty, jaka będzie na nas czekać podczas kolejnej edycji imprezy Wolny Targ Świąteczny. Odbędzie się ona w Pasażu Starego Browaru (poziom 0) w weekend 11 i 12 grudnia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / S9+, Studio Ceramiczne Bakcyl, Stolarnia Rosocha, Guzikovelove, Moja Manufaktura, Mandala Candle, Alba1913

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz