Sport

Polska zwycięzcą Euroasmus and Friends Cup 2022

Euroasmus and Friends Cup 2022  Foto: materiały prasowe

Ponad 80 uczestników z 8 państw, 60 strzelonych bramek, 17 zaciętych meczy i tylko 3 drużyny na podium. W środę 12 października na boisku Ośrodka Przywodnego Rataje odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Euroasmus and Friends Cup 2022. Zainaugurowany w 2012 odbył się po raz dziewiąty pod hasłem „Razem gramy, razem kibicujemy, razem świętujemy!”.

W rozgrywkach udział wzięły drużyny z: Libanu, Uzbekistanu, Algierii, Indii, Francji, Hiszpanii, Portugalii i Polski składające się z 10 międzynarodowych studentów (studiujących w Poznaniu), reprezentujących swoje ojczyste kraje. Drużyny reprezentowały konkretne kraje (co najmniej 4 zawodników musiało być obywatelami tego kraju). Tylko 1 zespół mógł reprezentować konkretne państwo.

Po zaciętych meczach w finale ostatecznie stanęli naprzeciwko siebie reprezentanci Algierii i Polski. Po trwającym 2 x 8 minut spotkaniu i strzeleniu 4 bramek to biało-czerwoni mogli ostatecznie wznieść do góry puchar dla najlepszej drużyny wygrywając 4:0. Jeszcze bardziej zacięty okazał się mecz o trzecie miejsce, w którym naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy z Francji i Portugalii. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 1:1 co oznaczało serię rzutów karnych. W niej więcej zimnej krwi zachowała Francja strzelając o jedną bramkę więcej i ostatecznie zwyciężając 1:1 (5:4).

Impreza od lat cieszy się wielką popularnością wśród zagranicznej społeczności akademickiej. Zorganizowane po raz pierwszy w 2012 roku,

z okazji odbywających się w Poznaniu Mistrzostw Europy rozgrywki, do dzisiaj przyciągają wielu chętnych uczestników i pokazują, że dziedzictwo UEFA Euro 2012 jest wciąż żywe.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz