POZnań

Weekend z liniami turystycznymi

Tramwaj na Naramowice, Bimba  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę i niedzielę ponownie uruchomione zostaną linie obsługiwane historycznym taborem: tramwajowa 0 i autobusowa 100. W sobotę funkcjonować będzie także linia autobusowa 102, której trasa umożliwia dojazd do Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII oraz Muzeum Broni Pancernej.

Dzięki liniom turystycznym można obejrzeć Poznań z pokładu historycznych pojazdów, poczuć klimat dawnych czasów, powspominać albo… pokazać dzieciom i wnukom, jak podróżowało się przed laty. Liniami autobusowymi można – bez przesiadek – dotrzeć z okolic dworca kolejowego Poznań Główny do Nowego Zoo (linia 100) i Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII oraz Muzeum Broni Pancernej (linia 102 – kursuje tylko w soboty)

Zgodnie z harmonogramem, na trasę linii turystycznej 0 wyjadą: w sobotę – skład 105N, a w niedzielę – 4N1+ND (tramwaj 4N1 należy do MPK S.A. w Krakowie, które na ten sezon udostępniło pojazd poznańskiemu MPK). Do obsługi linii 100 zaplanowane zostały: na sobotę – autobusy DAF i Man, a na niedzielę – Jelcz PR 110 i Man. Natomiast na linii 102, która funkcjonuje tylko w soboty, kursować będzie – tradycyjnie już – Jelcz RTO, czyli “ogórek”.

Przypominamy również, że od środy do niedzieli kursuje Kolejka Parkowa Maltanka: w dni robocze – co godzinę, a w weekendy – co 30 minut.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz