POZnań

Czas na miejskie malowanie

Nowa droga między Kicinem a Czerwonakiem  Foto: Gmina Czerwonak

Odmalowywane jest oznakowanie poziome na poznańskich ulicach – głównie linie (wyznaczające pasy ruchu) na jezdniach, po nich będą przejścia dla pieszych, a następnie koperty. By nie powodować utrudnień, prace toczą się przeważnie nocą.

Tego typu roboty można prowadzić przy odpowiedniej temperaturze powietrza (dodatnia), niskiej wilgotności i braku opadów. Dlatego “pełną parą” ruszają one co roku w maju – gdy można spodziewać się odpowiedniej pogody.

W tym roku malowania rozpoczęto od rejonu Antoninka. Obecnie prace prowadzone są na głównych trasach i dojazdach w stronę centrum, np.: na ul. Małe Garbary, Solnej, Strzeszyńskiej, ulicach na Chwaliszewie, al. Niepodległości i tam gdzie kończą się remonty, jak na ul. Książęcej lub Wyzwolenia. Kolejne będą ulice na bardziej oddalonych osiedlach, a potem ścisłe centrum (gdy pogoda będzie jeszcze lepsza). Przy czym w pierwszej kolejności malowane są linie, a następnie przejścia dla pieszych i koperty.

By nie powodować dodatkowych utrudnień w ruchu, malowanie oznakowania poziomego odbywa się głównie w nocy. W razie konieczności roboty mogą odbywać się jednak również w dzień.

Koszt tegorocznych prac został wyceniony na 3,2 miliona złotych. Zgłoszenia dotyczące konieczności odmalowania oznakowania poziomego na drogach publicznych można przesyłać na adres zdm@zdm.poznan.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: Gmina Czerwonak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz