Sport

Waterpolowy styczeń

Waterpolo Poznań - Alfa Gorzów Wlkp.  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Zanim nowy sezon w pływaniu, skokach do wody czy pływaniu artystycznym nabierze tempa, pierwsze tygodnie 2023 roku przyniosą przede wszystkim kolejne rozstrzygnięcia w waterpolowej Ekstraklasie. Poznamy też pełen skład drużyn, które wystąpią w turnieju finałowym Pucharu Polski.

W styczniu odbędzie się aż sześć spotkań Ekstraklasy piłki wodnej. Siódma kolejka zostanie rozegrana w dniach 14-15.01. W najciekawiej zapowiadającym się starciu Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom podejmie broniącą tytułu drużynę ŁSTW Politechniki Łódzkiej. Będzie to mecz pomiędzy aktualnym wiceliderem i 3. zespołem ligowej tabeli.

Z kolei najlepsi na początku sezonu reprezentanci AZS Uniwesytetu Warszawskiego wyjadą do stolicy województwa wielkopolskiego, by zmierzyć się z Waterpolo Poznań. Do tego Arkonia Waterpolo Szczecin zagra z Alfą Gorzów Wielkopolski, a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Neptunem Uniwersytet Łódzki.

W następnych dniach odbędą się też zaległe mecze: przełożone z 5. kolejki starcie ŁSTW z Alfą znalazło się w kalendarzu 21 stycznia o 18:00, a Polonia Bytom zmierzy się z drużyną KSZO w spotkaniu 2. kolejki 29 stycznia o 16:00.

Na weekend 28-29 stycznia zaplanowany został również turniej kwalifikacyjny do Final Eight Pucharu Polski. O dwa wolne miejsca mają powalczyć ekstraklasowe drużyny: Arkonia Waterpolo Szczecin oraz UKS Neptun Uniwersytet Łódzki, a także GKPW-59 Gorzów Wielkopolski i Kadra Narodowa 2006.

Walka o Puchar Polski będzie jednym z najważniejszych wydarzeń lutego. Najlepsze ekipy kwalifikacji dołączą do najlepszych drużyn ubiegłego sezonu.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz