Sport

Adam Zrelak przedłużył kontrakt z Wartą Poznań

Warta Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Reprezentant Słowacji i najlepszy strzelec Warty Poznań podpisał z „Zielonymi” umowę ważną do czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Jest tu bardzo dobra energia i zespół ludzi, których bardzo lubię i z którymi świetnie się czuję. Cieszę się, że zostaję w klubie na dłużej – mówi Adam Zrelak.

Adam to jeden z naszych absolutnie kluczowych zawodników. Jest nie tylko napastnikiem, na którym opiera się gra ofensywna Warty Poznań, ale także ciężko pracuje dla drużyny w defensywie. Ciężko nam sobie wyobrazić piłkarza lepiej skrojonego do naszych założeń taktycznych i dającego z siebie na boisku więcej. Dlatego ogromnie się cieszymy, że Adam Zrelak podpisał nową umowę. To dla nas bardzo ważny krok – podkreśla Tomasz Pasieczny.

W lutym miną dwa lata od momentu, gdy Adam Zrelak został piłkarzem „Zielonych” po transferze z 1. FC Nuernberg. Niespełna 29-letni Słowak jest dziś najlepszym strzelcem drużyny – w 53 oficjalnych meczach zdobył 14 bramek. W sezonie 2021/22 został królem strzelców zespołu z 9 trafieniami. W obecnych rozgrywkach ma na koncie 5 goli i jest też liderem klasyfikacji kanadyjskiej z 8 punktami.

Dzięki dobrej grze w Warcie Poznań odbudował swoją pozycję i jesienią minionego roku wrócił do reprezentacji Słowacji po dwuletniej przerwie. Zdobył nawet bramkę w starciu z Białorusią w meczu Ligi Narodów UEFA.

Kontrakt Adama Zrelaka był ważny jeszcze tylko do końca obecnego sezonu. Umowa została jednak przedłużona i teraz obowiązuje do czerwca 2025 roku, ale zawarto w niej opcję prolongaty o kolejny sezon.

Mogę powiedzieć, że rozmawialiśmy z klubem od wielu tygodni. Bardzo się cieszę, że doszliśmy do porozumienia. Jestem w zespole z ludźmi, których bardzo lubię, świetnie się tu czuję. Jesteśmy jak rodzina, a to też jest bardzo ważne dla piłkarza. Stąd taka moja decyzja, że zostaję w Warcie Poznań na kolejne dwa-trzy sezony. Jest tu dobra energia, klub robi wszystko, co może dla dobra zespołu. Czuję to i doceniam, a nie bez znaczenia było dla mnie zdanie moich najbliższych: zarówno mojej żonie, jak i moim córkom bardzo dobrze żyje się w Poznaniu – mówi Adam Zrelak i dodaje: – Sporo rozmawiałem też z trenerem Dawidem Szulczkiem, który podkreślał, że bardzo na mnie liczy. Ja też mogę powiedzieć, że dalej chcę się rozwijać pod jego okiem i mogę zapewnić, że nadal będę dawał z siebie maksa, zarówno na treningach jak i w meczach. Mam nadzieję, że pomogę klubowi w dalszym rozwoju i osiąganiu kolejnych dobrych wyników. Chcę zdobywać kolejne bramki, bo jest to dla mnie ważne, ale też zależy mi też na tym, żeby być wartością dodaną do drużyny, pomagać jej.

Przypomnijmy, że niedawno na przedłużenie kontraktu z Wartą Poznań zdecydował się również jeden z kapitanów zespołu, Mateusz Kupczak.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz