Sport

Waterpolo Poznań nadal wiceliderem!

Malta Waterpolo Cup 2015 (KS Waterpolo Poznań - Alfa Gorzów Wl  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

4 kolejka Ekstraklasy przyniosła zawodnikom Waterpolo Poznań kolejne 3 punkty i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Po niezwykle zaciętej walce wyjazdowy dwumecz z Arkonią Szczecin zakończył się remisem. W pierwszym spotkaniu pewnie zwyciężyli gospodarze 8:4. W meczu rewanżowym musieli jednak uznać wyższość poznaniaków, którym ulegli 4:5. Najlepszymi zawodnikami dwumeczu zostali: Bartłomiej Kowalewski i Tomasz Różycki z Poznania oraz Michał Diakonów ze Szczecina.

W weekend, 13 i 14 lutego zawodnicy Waterpolo Poznań rozegrali w Szczecinie zaległy dwumecz tegorocznej Ekstraklasy. Po raz pierwszy w sezonie zmierzyli się z drużyną Arkonii Szczecin, która w tym roku mocno depcze poznaniakom po piętach. W sobotę gospodarze potwierdzili swoją wysoką formę i wygrali 8:4. O wyniku spotkania przesądziła 2 kwarta, w której poznaniacy stracili aż 4 bramki i ani razu nie pokonali najlepszego obecnie bramkarza polskiej ligi, Michała Diakonowa. Nowy nabytek Arkonii oraz Bartłomiej Kowalewski, który zdobył dla Poznania 2 bramki, zostali wybrani MVP sobotniego meczu. Pozostałe gole dla poznańskiej drużyny padły po strzałach Jakuba Goździaka oraz Tomasza Różyckiego.

Spotkanie rewanżowe przebiegło już jednak pod dyktando piłkarzy wodnych z Poznania. Doskonała obrona oraz zwiększona skuteczność w ataku pozwoliły przełamać dobrą passę gospodarzy. Zawodnicy Waterpolo Poznań 5 razy pokonali bramkarza Arkonii, tracąc w całym meczu jedynie 4 bramki. Gole dla gości zdobyli tym razem Tomasz Różycki (2), Oskar Szymonik (2) oraz Bartłomiej Kowalewski (1). Najlepszymi zawodnikami spotkania zostali kapitan Waterpolo Poznań oraz ponownie bramkarz gospodarzy Michał Diakonów.

Remis w dwumeczu w Szczecinie przyniósł obu drużynom po 3 punkty i ostatecznie nie zmienił kolejności tabeli ligowej. Trzy najlepsze drużyny mają obecnie na koncie tyle samo zwycięstw co porażek, a o miejscach na podium zadecydowała łączna ilość zdobytych bramek. Tym ciekawiej zapowiada się kolejna 5 kolejka Ekstraklasy, kiedy to 5 i 6 marca w Termach Maltańskich w Poznaniu poznańscy waterpoliści zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, OCMER UŁ ŁSTW.

Zagraliśmy w ten weekend dwa bardzo dobre mecze. W sobotę lepszy okazał się przeciwnik. W niedzielę założony plan zrealizowaliśmy już jednak w 100%. Dzięki naszej perfekcyjnej grze w obronie oraz zwiększonej skuteczności w ataku pokonaliśmy nowego bramkarza Arkonii Michała Diakonowa, który w ostatnich latach był m.in. najlepszym bramkarzem bardzo silnej ligi hiszpańskiej – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Sobota, 13 lutego:

Arkonia Szczecin – Waterpolo Poznań 8:4 (1:1,4:0,1:2,2:2)
Skład: Domagała – bramkarz, Różycki – kapitan (1 gol), Drula, Cichy, Iwanowicz, Dziaduk, Kowalewski (2 gole), Kalinowski, Goździak (1 gol), Szymonik, Wielogórski, Wróbel

Niedziela, 14 lutego, rewanż:

Arkonia Szczecin – Waterpolo Poznań 4:5 (1:2, 0:0, 2:1, 1:2)
Skład: Domagała – bramkarz, Różycki – kapitan (2 gole), Drula, Cichy, Iwanowicz, Dziaduk, Kowalewski (1 gol), Kalinowski, Goździak, Szymonik (2 gole), Wielogórski, Wróbel

Puchar Polski w piłce wodnej mężczyzn 2015 - Waterpolo Pozna

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz