Sport

Waterpolo: Mistrz był lepszy

Box Logistics Waterpolo Poznań -  Łukosz WTS Polonia Bytom  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Pomimo dobrej gry w obu spotkaniach, Box Logistics Waterpolo Poznań przegrywa z aktualnym Mistrzem Polski – drużyną ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom.

W pierwszym meczu zawodnicy z Bytomia pokazali wyższość. Od początku spotkania do końca pierwszej połowy konsekwentnie podwyższali prowadzenie do stanu 10-3, ale po dobrej trzeciej kwarcie poznaniakom udało się wyrównać wynik. Niestety w ostatniej odsłonie nasi waterpoliści nie zdobyli już żadnej bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 12:19.

W niedzielę widowisko było bardziej wyrównane. Box Logistics Waterpolo Poznań starał się poprawić błędy popełnione poprzedniego dnia i grał dużo lepiej w obronie nie tracą więcej niż 3 bramkowego kontaktu z przeciwnikiem. Po golu w ostatnich sekundach meczu spotkanie skończyło się wynikiem 10:14.

Zagraliśmy dwa ciężkie mecze z bardzo silną drużyną. Koledzy z Bytomia udowodnili nam, że nie za darmo są aktualnymi Mistrzami Polski. Pozytywy z tych meczy to doskonała 3 kwarta pierwszego spotkania, którą wygraliśmy 7-2 doprowadzając do remisu oraz gra w obronie w drugim meczu. Słabszą stroną była nasza gra w ataku, którą cechowała słaba skuteczność. Myślimy już o kolejnym przeciwniku, którym będzie za trzy tygodnie drużyna Uniwersytetu Warszawskiego i pod tych przeciwników ustawiamy od dziś przygotowania. Dziękuję zawodnikom i trenerom za zaangażowanie, a także wszystkim przyjaciołom klubu za pomoc w organizacje meczy na basenie Rataje.- mówił Tomasz Różycki

Mimo braku punktów z obu spotkań, po IV kolejce drużyna z Poznania utrzymuje się na 3 miejscu w Grupie Mistrzowskiej. Weekendowe spotkania po raz pierwszy rozegrane zostały na Pływalni Miejskiej Rataje na osiedlu Piastowskim. Termy Maltańskie z powodu obostrzeń pozostają zamknięte do odwołania.

Następny mecz:

V kolejka: 15-16.05 Box Logistics Waterpolo Poznań – AZS Uniwersytet Warszawski

IV kolejka grupy mistrzowskiej Ekstraklasy Mistrzostw Polski Seniorów 2020/21:

I mecz: sobota27.03.2021, godz. 17:00

Box Logistics Waterpolo Poznań – ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom

Wynik: 12:19 (2:4,3:7,7:2,0:6)

Strzelcy bramek: Jan Oleksów – 3, Bartłomiej Kowalewski – 3, Tomasz Różycki – 2, Igor Piecuch – 2, Kacper Ślusarczyk – 1, Michał Machniewski – 1.

MVP: Jan Oleksów

II mecz: niedziela 28.02.2021, godz. 11:00

Wynik: 10:14 (3:3,1:3,3:5,3:3)

Strzelcy bramek: Jan Oleksów – 4, Bartłomiej Kowalewski – 2, Tomasz Różycki – 2, Kacper Ślusarczyk – 2.

MVP: Bartłomiej Kowalewski

Udział Box Logistics Waterpolo Poznań w rozgrywkach jest możliwy dzięki stałej pomocy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania w ramach wsparcia dla drużyn zespołowych seniorów, sponsorowi tytularnemu – firmie Box Logistics – oraz współpracy partnerów: sponsora technicznego – firmy VITEX, Fabryka Formy Green Point, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Fregata Swimming, a także patronów medialnych – Radio Poznań i lepszyPOZNAN.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz