Sport

Waterpolo – Hit Ekstraklasy w Termach Maltańskich!

DSW Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNa półmetku Ekstraklasy piłki wodnej poznaniaków czeka najciekawszy mecz sezonu. W najbliższy weekend na basenie sportowym Term Maltańskich zmierzą się dwie najsilniejsze drużyny polskiego waterpolo. DSW Waterpolo Poznań, obecny lider tabeli oraz srebrny medalista z ubiegłego roku, zagra po raz pierwszy w tym sezonie z niepokonanym dotąd zespołem OCMER UŁ ŁSTW. Na dwumecz z aktualnym mistrzem Polski poznańscy piłkarze wodni zapraszają w sobotę o godzinie 18:30 oraz w niedzielę o godzinie 12:30. Wstęp na trybuny jest bezpłatny, a dla kibiców przygotowano specjalne bony ze zniżkami na baseny Term Maltańskich oraz na atrakcje kompleksu Malta SKI.

W najbliższy weekend zawodnicy DSW Waterpolo Poznań po raz piaty stoczą walkę o utrzymanie wysokiej pozycji w tegorocznej tabeli Mistrzostw Polski Seniorów. Po 6 zwycięstwach i 2 porażkach czeka ich najtrudniejsze zadanie zimowej rundy Ekstraklasy. Gościem dwumeczu rozgrywanego w Termach Maltańskich będzie po raz pierwszy w tym sezonie zespół OCMER UŁ ŁSTW. Niepokonani jak dotąd łodzianie pewnie zmierzają po kolejny mistrzowski tytuł. W ich składzie występuje obecnie 6 reprezentantów Polski oraz po jednym z Białorusi i Ukrainy. Poznańscy piłkarze wodni obiecują jednak zaciętą walkę do ostatnich sekund obu meczów.

Zmierzymy z najsilniejszą drużyną polskiej ligi, wielokrotnym mistrzem Polski. Wiemy, że o wygraną będzie bardzo trudno, ale będziemy walczyli o każdy punkt. Musimy być maksymalnie skoncentrowani i jak najlepiej zagrać w obronie, która jest kluczem do sukcesu w pojedynku z tak mocnym przeciwnikiem jak Łódź – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Niestety w dążeniu do zdobycia kolejnego medalu Mistrzostw Polski i stworzenia z Poznania wiodącego w kraju ośrodka waterpolo nie pomaga nam słaba kondycja finansowa klubu, spowodowana niewystarczającym wsparciem naszej dyscypliny ze strony miasta. W tym roku, aby w ogóle dokończyć rozgrywki ligowe, musieliśmy ograniczyć ilość treningów seniorów w Termach Maltańskich o ponad połowę. Mamy w tej chwili w Poznaniu świetnie zapowiadających się, ambitnych młodych piłkarzy wodnych, ale nie możemy im zaproponować odpowiednich warunków do rozwoju – takich jakie mają Łódź, Warszawa czy choćby Szczecin.

Pierwsze spotkanie z mistrzem Polski odbędzie się w sobotę, 30 stycznia o godzinie 18:30. Na mecz rewanżowy gracze DSW Waterpolo Poznań zapraszają kibiców dzień później, 1 lutego na 12:30. Rundę wiosenną poznańscy piłkarze wodni rozpoczną od dwumeczu w Gliwicach, kiedy to 7 i 8 marca zmierzą się ponownie z drużyną WTS Bytom.

W 5 kolejce Ekstraklasy w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Rafał Krawczyk, Artur Wróbel, Paweł Wielogórski, Dawid Łuc oraz trener Jacek Maciąg.

Zapraszamy na relację z meczy na portalu lepszypoznan.pl

DSW Waterpolo Poznań - ŁSTW Uniwersytet Łódzki (Oskar Szymonik) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz