Waterpolo – gramy o Puchar Polski!

DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów (Dawid Łuc)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Z Olsztyna, gdzie odbywa się Puchar Polski w piłce wodnej, docierają do nas bardzo dobre wiadomości.

W pierwszym meczu rundy eliminacyjnej grupy B drużyna DSW Waterpolo Poznań wygrała z Arkonią Szczecin 15:4 (4:1, 4:0, 3:1, 4:2), a w drugim spotkaniu pokonała GKPW 59 Gorzów 10:4 (1:1, 1:1, 3:1, 5:1), dzięki czemu awansowała do finału. Dziś godzinie 18:30 poznaniacy zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski – Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW Łódź.

W zeszłorocznym finale w identycznej konfiguracji zespołów, łodzianie pokonali poznaniaków 11:6. Jak zapowiadają zawodnicy DSW Waterpolo Poznań – Będziemy walczyć o puchar dla Poznania do ostatniej sekundy finałowego meczu.

DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów (Dawid Łuc) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter