Sport

Waterpolo: Czas na rewanż z Arkonią Szczecin

DSW Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin (Mikhail Yazerski)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

DSW Waterpolo Poznań - Arkonia Szczecin (Mikhail Yazerski) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW najbliższą niedzielę do Poznania powrócą rozgrywki polskiej Ekstraklasy piłki wodnej. 22 marca drużyna DSW Waterpolo Poznań w 7 kolejce ligowej zmierzy się dwukrotnie z zespołem Arkonii Szczecin. Poznańscy waterpoliści zapowiadają walkę o pełną pulę punktów i utrzymanie pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie na basenie sportowym Term Maltańskich rozpocznie się o godz. 11:00, natomiast rewanż zaplanowano na godz. 18:00. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu jest bezpłatny.

Zawodnicy DSW Waterpolo Poznań staną w najbliższy weekend przed kolejną szansą na powiększenie swojego dorobku punktowego. W Termach Maltańskich w Poznaniu rozegrają drugi w tym sezonie dwumecz z zespołem Arkonii Szczecin. Jeden z najważniejszych rywali poznaniaków do tytułu wicemistrzowskiego, po ostatniej przegranej z Legią Warszawa, zajmuje w tej chwili czwarte miejsce w rozgrywkach Ekstraklasy. Zespół gospodarzy po 6 kolejkach, z 9 zwycięstwami i jedynie 3 porażkami na koncie, utrzymał pozycję wicelidera i może jeszcze przeszkodzić OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW w sięgnięciu po mistrzostwo Polski. O kolejne punkty Mistrzostw Polski Seniorów poznańscy waterpoliści powalczą 22 marca o g. 11:00 oraz 18:00.

Po wysokich zwycięstwach w Gliwicach nie spoczęliśmy na laurach. Intensywnie trenujemy przed jednym z najważniejszych spotkań rundy rewanżowej. W Szczecinie podzieliliśmy się punktami z gospodarzami, ale w ich ekipie wystąpił najlepszy bramkarz ligi hiszpańskiej. W dalszym ciągu czekamy na odpowiedź Komitetu Technicznego Piłki Wodnej odnośnie nieprawidłowego przebiegu tego dwumeczu – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Mamy nadzieję, że taka sytuacja nie powtórzy się w Poznaniu i wynik najbliższych spotkań nie zostanie wypaczony przez udział nieuprawnionych do tego zawodników.

8 kolejkę Ekstraklasy zawodnicy DSW Waterpolo Poznań rozegrają w Gorzowie Wielkopolskim 18 i 19 kwietnia. Natomiast na basenie Term Maltańskich pojawią się ponownie 9 i 10 maja, kiedy to będą gościć w Poznaniu Legię Warszawa. Tegoroczny sezon MPS poznaniacy zakończą w weekend 30-31 maja finałowym dwumeczem w Łodzi.

W spotkaniach z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpią następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz