Sport

Waterpolo: 2 sekundy na wagę zwycięstwa

Box Logistics Waterpolo Poznań -  ŁSTW OCMER Politechnika Łó  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W niedzielnym meczu rundy mistrzowskiej BOX Logistics Waterpolo Poznań pokonał niepokonaną do tej pory ŁSTW Ocmer Politechnikę Łódzką 12:9. W regulaminowym czasie gry padł remis 9:9 i o rozstrzygnięciu decydowały rzuty karne.

To był niesamowity mecz i kapitalne zwycięstwo. Lider ekstraklasy, do tej pory niepokonany ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka toczył bardzo wyrównany pojedynek z poznaniakami. W ostatniej kwarcie łodzianie wyszli na jednopunktowe prowadzenie, którego nie oddawali. Do końca spotkania pozostało 40 sekund i to łodzianie wznawiali grę przy stanie 8:9. Nie udaje im się dosięgnąć bramki bronionej przez Pawła Handzego. Kiedy poznaniacy zdobywają piłkę, do końca spotkania mamy ok. 10 sekund. Piłka wędruje do Janka Oleksowa, który na dwie sekundy przed końcem spotkania zdobywa wyrównującego gola. Dzięki niemu o losie spotkania decydować będą rzuty karne.

W ostatniej odsłonie meczu poznaniacy deklasują gości zdobywając 3 bramki w pięciu rzutach, przy żadnej zdobytej przez łodzian.

Dzięki tej wygranej BOX Logistics Waterpolo Poznań wskakuje na 2 miejsce w tabeli.

Zagraliśmy kapitalne zawody, mimo niepełnego składu na ten mecz. Dziękuję duetowi trenerskiemu Jackowi Maciągowi oraz Donatowi Oleksowowi, którzy bardzo dobrze poprowadzili spotkanie z brzegu basenu. Jestem niesamowicie zbudowany postawą wszystkich zawodników, którzy kolejny raz zagrali super! Postawa bramkarza Pawła Handze i ostatni gol Janka Oleksowa na 2 sekundy przed końcem meczu to klasa sama w sobie. Ręce same składają się do oklasków jak widzi się taką drużynę!”- mówi zawodnik i prezes klubu Tomasz Różycki

Skład(bramki):1.Paweł Handze- bramkarz, 2.Bartłomiej Kowalewski(1), 3.Igor Piecuch, 4.Rafał Brzeski, 5.Karol Walkowiak(1) 6.Michał Machniewski, 7.Tomasz Różycki(5), 8.Kacper Ślusarczyk(1), 9. Jan Oleksów(1), 10. Eryk Naumowicz, 13. Adam Oleksów Trener:Jacek Maciąg i Donat Oleksów

MVP spotkania: Jan Oleksów

Tabela- Grupa Mistrzowska:

  1. ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka 25 ptk
  2. Box Logistics Waterpolo Poznań 17 ptk
  3. AZS Uniwersytet Warszawski 17 ptk
  4. Łukosz WTS Polonia Bytom 16 ptk
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz