Lech pokonuje Jagiellonię Baiałystok 3:0 (0:0)

KKS Lech Poznań - Jagiellonia Białystok  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

W meczu w dniu swoich setnych urodzin Lech Poznań pokonał Jagiellonię Białystok 3:0 (0:0) po bramkach Mikaela Ishaka, Joao Amarala oraz Jakuba Kamińskiego. Była to 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Lech z 52 punktami znajduje się na 3 miejscu tabeli.

Zawodnicy Kolejorza wybiegli na murawę w strojach retro, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję. Zestaw nawiązuje do dwóch ważnych wydarzeń w historii klubu. Trykot odnosi się do powrotu do Ekstraklasy dokładnie pół wieku temu, kiedy zainteresowanie niebiesko-białymi było gigantyczne, bo na stadion przychodziło często po 60 tysięcy kibiców, a także do pierwszego mistrzostwa Polski (1983) – wtedy lechici mieli jeden jedyny raz w swojej historii spory napis LECH na klatce piersiowej.

Również zespół Jagiellonii Białystok wystąpił w okolicznościowych koszulkach, co jeszcze bardziej podkreśliło wyjątkowy charakter tego meczu.

Na pomeczowej konferencji wypowiedział się trener Kolejorza

Muszę zacząć od atmosfery dzisiejszego meczu, bo to było coś, co pozostanie na długo w pamięci. Oprawa, wypełniony stadion, to wszystko było niesamowite i bardzo się cieszę, że wygraliśmy ten mecz dla naszych kibiców, w tak ważnym dniu dla klubu. Jeśli chodzi o ocenę meczu, to w pierwszej połowie nie potrafiliśmy grać, tak jak chcieliśmy. Jagiellonia była bardzo dobrze zorganizowana, a my graliśmy dosyć wolno i schematycznie, bez przyspieszenia. Druga połowa i szybko strzelony gol ułatwił zadanie. Było widać dużą różnicę na poziomie nerwowości. Druga bramka dała z kolei więcej spokoju, zawodnicy mogli pokazać swoje prawdziwe oblicze. Byliśmy zdeprymowani początkowo tym wszystkim.

Cieszę się z drugiej połowy i z tego, że zagraliśmy dobre fragmenty. Trzy bramki po ciekawych akcjach. Cieszę się też z występu kilku zawodników – Adriel Ba Loua zagrał bardzo przyzwoity mecz, wejście Tomka Kędziory to coś pozytywnego dla nas. Cała drużyna zasłużyła na słowa uznania. Cieszę się, że wytrzymaliśmy presję tego meczu i mamy bezcenne dla nas trzy punkty mówił po spotkaniu Maciej Skorża, trener Lecha Poznań.

źróło: lechpoznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter