Warta przegrywa z Zawiszą (fotorelacja)

Warta Poznań - Zawisza Bydgoszcz 0-1 - Poznań 20.05.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Mecz Warty rozegrany w Ogródku z Zawiszą Bydgoszcz przez pierwsze minuty nie zachwycał. Jednak od 30 minuty coś pękło w obu drużynach i zaczęło się bardzo dynamiczne, ciekawe spotkanie. Były szybkie akcje, strzały na obie bramki, ale Zielonym zabrakło skuteczności. Szkoda, bo mieli i okazje i przewagę na boisku.

To był ostatni mecz Warty w tym sezonie w Poznaniu. Czy był to również ostatni mecz w barwach Zielonych Piotra Reissa? Czas pokaże, ale na trybunach takie właśnie pogłoski dało się słyszeć, a jak wiadomo w każdej plotce jest ziarno prawdy.

Zaskoczeniem mogłaby być dzisiaj frekwencja. Chociaż trybuny nie były tak zapełnione od pierwszej minuty. Część kiboli po prostu przyszła na stadion nieco później. Być może to była dobra decyzja. Prawdziwe emocje zaczęły się od 30 minuty i z każdą kolejną działo się na murawie coraz więcej. Nie ma co ukrywać, że to rzadka sytuacja na I ligowych boiskach. Najczęściej oglądamy przeciętnie spotkania z nieskładną kopaniną. Dzisiaj jednak gra obu drużyn mogła się podobać.

Zgodnie z zapowiedziami w Poznaniu pojawili się również kibole z Bydgoszczy. Przyjechali tutaj wieloma samochodami i stanęli tuż za ogrodzeniem Ogródka. Część z nich przedostała się przez ogrodzenie i zasiadła na trybunach. Cała, kilkuset osobowa głośno dopingowała Zawiszy. Od czasu do czasu przez cały mecz interweniować musiała policja, by uspokoić najbardziej aktywnych kiboli. Po zakończonym meczu  podbiegli do nich i wspięli się na płot zawodnicy Zawiszy.

Drużyna z Bydgoszczy po dzisiejszym zwycięstwie  jest coraz bliżej awansu do Ekstraklasy. Niestety nie ma na to szans Warta Poznań. Szkoda, że wszystkie mecze w kończącym się sezonie nie wyglądały jak ten z Zawiszą.