Warta Poznań – GKS Tychy 0:1 (0:0)

Warta Poznań - Polonia Bytom - 13-ta kolejka I ligii (Tomasz Magdziarz)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Warta Poznań - Polonia Bytom - 13-ta kolejka I ligii (Tomasz Magdziarz) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPiłkarze Warty Poznań po zwycięskich meczach z Polonią Bytom i Sandecją Nowy Sącz z pewnością będą chcieli podtrzymać dobrą passę. W minionym roku po ogłoszeniu “Zielonej Rewolucji” poznaniacy pod okiem trenera Bogusława Baniaka wygrywali nawet cztery kolejne mecze. Czy faktycznie Zieloni “okrzepli” jak twierdzi trener Czesław Owczarek?

Pod znakiem zapytania ze względu na kontuzje stoją występy Grzegorza Bartczaka oraz Tomasza Magdziarza.

KS Warta Poznań

0 - 1

GKS Tychy

• 14:23 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 94' Koniec spotkania... Warta Poznań przegrała z GKSem Tychy 0:1.
  • 93' Kartka dla Małkowskiego z faul na Bartczaku.
  • 92' Mysiak w polu karnym nie zdołał umieścić piłki w bramce.
  • 92' Niewiele brakowało by Warta wyrównała... ale niestety nie udało się...
  • 92' Podanie do Piotra Giela w przed pole karne ale niestety obrońca go ubiegł i wybił piłkę na rzut rożny.
  • 90' Goście śmielej atakują... Niewiele brakowało żeby Małkowski strzelił bramkę.
  • 90' Cztery minuty doliczone.
  • 89' Jarka miał okazję strzelecką na szczęście obrona zdążyła wrócić i uniemożliwić mu strzał.
  • 87' GKS: Jarka za Folca.. za to powinna być kartka dla Folca, prawie tiptopami schodził z boiska by opóźnić rozpoczęcie gry.
  • 85' Bartczak nie zdołał oddać strzału... fakt nie była to łatwa sytuacja.
  • 83' Mączyński symulował faul po ataku na piłkę przez jednego z Zielonych na szczęście sędzia nie dał się nabrać i kazał zawodnikowi wstać z murawy..
  • 81' Mysiak za słabo uderzył głową w piłkę kierując ją w stronę bramki co niestety nie sprawiło problemu Piotrowi Misztalowi.
  • 80' GKS: Małkowski za Rockiego
  • 79' Magdziarz faulował Balula za co dostał kartkę... sędzia z Gdańska chyba nie bardzo lubi poznańską drużynę bo kartki sypią się tylko po tej stronie.
  • 78' Warta: Ciach za Trochima
  • 78' GKS: Zunic za Bukowca
  • 77' Trochim i Bartczak kolejno zmarnowali okazje strzeleckie.
  • 77' Magdziarz faulowany przez Mączyńskiego przy linii kończącej boisko przy polu karnym. Magdziarz sam będzie wykonywał rzut wolny.
  • 75' Warta: Giel za Trochima
  • 72' Błąd obrony Warty, wpuszczony w pole karne Chomiuk ledwo dogoniony przez obrońcę oddał strzał próbując logować Lisa, który złapał piłkę bez większych problemów.
  • 71' Lis broni strzał Folca. Folc już nie pierwszy raz w tym meczu utrudnia wybicie piłki Lisowi z pola karnego za co powinien zostać przynajmniej upomniany.
  • 70' Mysiak zatrzymał strzał jednego z napastników gości po czym piłka wyszła na rzut rożny.
  • 67' Dla Pawłowskiego za rzekomą próbę wymuszenia rzutu karnego...
  • 66' Trochim! Trochim przerzucił bramkę bramkę ale to była bardzo groźna sytuacja pod bramką gości.
  • 65' Grzeszczyk faulował Babiarza... frajerski sposób otrzymania kartki i to czerwonej
  • 64' Bukowiec spokojnie i delikatnie posłał piłkę do bramki po podaniu Chomiuka obronionym przez Lisa, który nie miał szans już nic kompletnie na linii bramkowej zrobić. Wynik meczu 0:1.
  • 61' Warta: Jakóbowski za Bartoszaka
  • 58' Rzut rożny dla gości. Duże po tym stałym fragmencie gry w polu karnym Warty. Na szczęście Lis dobrze ustawiony przecina jedno z podań i kończy akcję.
  • 54' Mączyński ucierpiała we wcześniejszym starciu ale jest już po za polem gry.
  • 51' Magdziarz faulował Chomiuka przy polu karnym Warty. Ustawił się już dwuosobowy mur do obrony strzału.
  • 50' Żółta kartka dla Chomiuk za faul na Grzeszczyku.
  • 48' Kolejna akcja Zielonych, zamieszanie w polu karnym GKSu i niestety zakończone strzałem ponad bramką..
  • 48' Bartoszak dostał świetne podanie ale za długo biegł z piłka i zmarnował okazję strzelecką. Jego strzał wyglądał jak podanie do którego dobiegł jeden z obrońców gości i wybił na rzut rożny.
  • 46' Dobre dośrodkowanie w pole karne i niestety brak bramki dla Warty.
  • 45' Druga połowa rozpoczęta.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 44' Groźnie pod bramką Warty na szczęście piłka nie trafiła do siatki.
  • 43' Babiarz bardzo groźnie strzelał lobem w kierunku bramki z ponad 20 metrów. Niewiele brakowało by piłka przeszła pod poprzeczką.
  • 40' Pawłowski nie doszedł głową do podania w polu karnym.. piękna okazja niestety zmarnowana.
  • 37' Faulowany Babiarz około 26 metrów od bramki. Do strzału szykuje się prawdopodobnie Rocki. Rocki strzela wprost na bramkę wprost na bramkę w okienko, Lis opuszkami palców podbił piłkę, która trafiła wprost w poprzeczkę.
  • 37' Bukowiec strzelał z ponad 20 metrów widocznie nie mając pomysłu na atak. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.
  • 35' Kosznik przytomnie w środku pola główkował piłkę na aut przerywając rozpoczynający się atak gości.
  • 34' Bartoszak bardzo nieczysto uderzył w piłkę, która zamiast w kierunku bramki wyszła po za pole gry nie zagrażając bramce.
  • 32' Bukowiec faulował Bartczaka tuż przed sędziom a sędzia puścił grę dalej.
  • 30' Tym razem złapany na Trochim na spalonym.
  • 29' Bukowiec na spalonym.
  • 28' Grzeszczyk ucierpiał po faulu na środku pola. Miejmy nadzieję że nie nabawi się kontuzji.
  • 27' Rocki z prawej strony pola karnego wrzuca w przed pole bramkowe ale obrona zdołała wybić piłkę po za pole karne.
  • 25' Ciekawe co się stało kibicom Warty, kompletnie nie słychać ich śpiewu... w przeciwieństwie do 18 kibiców gości, którzy są prawie cały czas słyszalni na "ogródku".
  • 24' Bartczak uniemożliwił napastnikowi gości przejęcie piłki, która opuściła pole gry.
  • 22' Mańka faulował Trochima i niewiele brakowało bo za zachowanie po faulu dostałby żółtą kartkę.
  • 20' Pawłowski doskonale poprowadził grę ze środka boiska pod pole karne GKSu, podał do Grzeszczyka ustawionego trochę wyżej i miał okazję do strzału ale za mocno się odchylił i piłka przeleciała metr nad poprzeczką
  • 15' Kosznik zatrzymał rajd Rockiego na połowę Warty ale niestety zrobił to nieprzepisowo i został odgwizdany faul.
  • 15' Kolejny aut wywalczony przez Trochima przy polu karnym GKSu.
  • 13' Nieudane podanie Folca na połowie Warty przejęte bez problemu przez obronę.
  • 12' Bukowiec ponownie groźnie w polu karnym Warty nie ma szans celnie trafić w piłkę. Grę wznowi Lis.
  • 11' Widać od początku meczu że Trochim jest wyraźnie poddenerwowany tym jak jego zdaniem grają koledzy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • 9' Wrzutka w pole karne z rzutu rożnego i doskonałe zachowanie Misztala, który wypiąstkował piłkę po za pole karne.
  • 8' Balul w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny ratując zespół przed atakiem zielonych.
  • 5' Bukowiec bardzo groźnie po wrzutce z wolnego próbował przewrotką skierować piłkę do bramki ale napotkała ona na jednego z obrońców po drodze i mamy rzut rożny.
  • 5' Faul na połowie Warty na korzyść gości przy prawej linii autowej.
  • 4' Kosznik podawał do Trochima wzdłuż lewej linii autowej. Poznaniak naciskany przez obrońcę wywalczył aut na wysokości pola karnego.
  • 2' Inicjatywa w środku pola po stronie gości.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 12:29 Obie drużyny są już na murawie. Czekamy tylko na pierwszy gwizdek sędziego.
  • 12:25 Witamy serdecznie. Już za niecałe 5 minut Przed nami mecz Warty Poznań z GKS Tychy.