Sport

Szanse Warty na pozostanie w pierwszej lidze

27. kolejka I ligi - Warta Poznań - Zawisza Bydgoszcz (Maichał Jakóbowski, Paweł Abbott)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Drużyna, która zajmie 15. miejsce w tabeli utrzyma się w I lidze. Czy do jej wyłonienia potrzebny będzie dodatkowy mecz między Wartą Poznań i Okocimskim Brzesko?

27. kolejka I ligi - Warta Poznań - Zawisza Bydgoszcz (Maichał Jakóbowski, Paweł Abbott) Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterDo końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. Póki co Warta Poznań wyprzedza zespół Okocimskie Brzesko. W sumie dla obu drużyn obecna sytuacja w tabeli oznacza spadek do II ligi, jednak w gdzieś w oddali pokazało się światełko w tunelu. Zawsze gdzie komuś może się poszczęścić musi być i ktoś kto na tym straci. Przegranym tej sytuacji może być Polonia Warszawa, która nie otrzymała licencji na grę w ekstraklasie za długi sięgające 5 mln złotych, których prawie na pewno nie zdoła spłacić. Jeżeli tak się stanie, z I ligi w tym sezonie spadną tylko trzy drużyny i wówczas utrzyma się w niej zespół z 15. miejsca ale to tylko pierwszy warunek do rozegrania dodatkowego meczu między Wartą i Okocimskim.

Wszytko jednak zależy od postawy Zielonych w sobotnim meczu z Miedzią Legnica. Biorąc pod uwagę, że po sobotnim zwycięstwie walkowerem nad ŁKSem Łódź zespół Okocimskiego Brzesko otrzyma 3 pkt. i będzie miał jeden punkt więcej od Warty, jasnym się staje że poznaniacy muszą wygrać swoje spotkanie. Jeżeli jednak Zieloni zdołaliby zremisować z drużyną Bogusława Baniaka 2:2, wówczas doszłoby do niecodziennej sytuacji. Warta Poznań i Okocimski Brzesko miałyby po 33 kolejkach taki sam dorobek punktowy i identyczny bilans bramek (36:54).

Ostatnim elementem układanki dodającym smaczku jest fakt że w rundzie rewanżowej Warta i Okocimski nie rozegrali jeszcze spotkania. W rundzie jesiennej w Poznaniu padł remis 1:1 i jeżeli takim samym wynikiem zakończyłby się mecz (8 czerwca), wówczas do wyłonienia trzeciego spadkowicza obok ŁKS Łódź i Polonii Bytom, konieczne byłoby rewanżowe spotkanie pomiędzy Okocimskim i Wartą.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz