POZnań

Wakacyjne kino nad Wartą

Poznaniacy polubili kino pod chmurką. Wspólnie, na przyniesionych krzesłach czasem nawet kanapach oglądamy filmy na Rybakach albo leżakując w Starym Browarze. Teraz mamy jeszcze jedną wakacyjną propozycję dla kinomanów i „nocnych marków”. Kino letnie w KontenerArt i Kino w Jurcie.

Dziś w pobliżu Kontener Art rusza plenerowe Kino w Jurcie. Do 26 sierpnia prezentowane tu będą najlepsze filmy z objazdowego cyklu Nowe Horyzonty on Tour. Pierwszym filmem, jaki można tu zobaczyć, będzie “Code Blue” Urszuli Antoniak. Początek seansów o 21:00.

W najbliższą sobotę na Plaży Miejskiej nad Wartą zobaczyć będziemy mogli dwa filmy: “Zaginiona dziewczyna” i “Sekretne życie Waltera Mitty”. Początek seansów o 21:30.

21:30 – Zaginiona dziewczyna (Gone Girl), reż. David Fincher, 2014

Ekranizację powieści Gillian Flynn ogląda się jak nigdy niezrealizowany remake Scen z życia małżeńskiego w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Zaginiona dziewczyna to wyśmienity dreszczowiec z precyzyjnie utkaną intrygą, ale także przenikliwa niczym promienie rentgena wiwisekcja toksycznego związku. Właśnie tak powinno dziś wyglądać kino rozrywkowe dla dorosłych (Łukasz Muszyński, Filmweb)

 24:00 – Sekretne życie Waltera Mitty, (The Secret Life of Walter Mitty), reż. Ben Stiller, 2013

Sekretne życie Waltera Mitty jest przede wszystkim wielką pochwałą poświęcenia i cierpliwości. Walter, w kreacji samego reżysera, to postać, z którą wielu widzów może się identyfikować. Był dzieciakiem pełnym marzeń i nadziei. Chciał podróżować, brać udział w zawodach deskorolkowych. Ale potem musiał swoje plany porzucić. Deska poszła w kąt, ściął irokeza i został pracownikiem w pizzerii, by wspomóc rodzinę w ciężkich czasach. Stiller zdaje się rozumieć tych wszystkich, którzy pragną osiągnięcia czegoś więcej, wyrwania się z kieratu codzienności i oferuje im nadzieję na lepsze jutro.” (Marcin Pietrzyk, Filmweb)

Kino pod chmurką
Plaża Miejska Kontener ART (u. Ewangelicka, Chwaliszewo, tuż obok Warty), 18 lipca (sobota), 2015. Wstęp wolny

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz