Katarzyna Górecka nie jest już szefem Poznańskich Inwestycji Miejskich. Rada Nadzorcza spółki dokonała oceny działalności zarządu i podjęła dzisiaj decyzję o odwołaniu dotychczasowej prezes zarządu, która swoje obowiązki sprawowała raptem trzy miesiące, od kwietnia 2015 r.
W ocenie Rady Nadzorczej istniało duże ryzyko opóźnień w realizacji kluczowych inwestycji dla mieszkańców Poznania. Przypomnijmy – PIM zajmuje się m.in. budową węzła drogowego na Dębcu i przebudową Kaponiery.
Zaistniała również potrzeba koniecznych zmian w modelu organizacyjnym – współpracy pomiędzy PIM-em a miejskimi jednostkami organizacyjnymi, co wiąże się ze zmianami personalnymi w spółce – czytamy w przesłanym komunikacie.
Rada Nadzorcza podjęła decyzje, iż od jutra prezesem Poznańskich Inwestycji Miejskich zostanie Paweł Śledziejowski – obecny dyrektor Wydziału Transportu i Zieleni UMP. Od 1 sierpnia zarząd będzie dwuosobowy. Nazwisko wiceprezesa ds. inwestycyjnych poznamy pod koniec lipca.


![Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/6o73tk-313x168.jpg)














Na jaki czas-na przyszły wiek!!!!