Aglomeracja

W weekend bimby będą omijały Bałtyk

Roosevelta - nowy Bałtyk  Foto: materiały prasowe Spółdzielnia PR

W dniach od 19 do 20 sierpnia Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada utrudnienia w komunikacji tramwajowej na węźle Bałtyk. Tramwaje linii nr 5, 8, 10, 11, 13, 15 będą kursować zmienionymi trasami. Uruchomiona zostanie linia „za tramwaj” T15.

Prace na węźle Bałtyk polegające na wymianie rozjazdów są konieczne w związku z nadmiernym zużyciem szyn w łukach i występującym ponadnormatywnym odchyleniem od pożądanego rozstawu szyn – informuje Agnieszka Smogulecka z ZTM.

Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest bardzo duży ruch tramwajowy, a w szczególności obciążenie nim łuków podczas objazdów zamkniętego w ubiegłych latach ronda Kaponiera.

Prace zaplanowano na weekend (19-20 sierpnia br.), aby wprowadzane zmiany były jak najmniej dokuczliwe dla pasażerów.

Linia nr 5: STOMIL – … – Marcinkowskiego – pl. Wolności – Fredry – Roosevelta – RONDO KAPONIERA – Święty Marcin – … – STOMIL

Linia nr 8: MIŁOSTOWO – … – Fredry – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Głogowska – GÓRCZYN

Linia nr 10: POŁABSKA – … – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – … – DĘBIEC

Linia nr 11: PIĄTKOWSKA – … – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Głogowska – … – STAROŁĘKA

Linia nr 13: JUNIKOWO – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Święty Marcin – … – STAROŁĘKA

Linia nr 15: OS. SOBIESKIEGO – trasa PST (dolna) – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA

Aby ułatwić podróżowanie na odcinku Bałtyk – rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego uruchomiona zostanie linia autobusowa „za tramwaj” T15.

Linia nr T15: DWORZEC ZACHODNI – Roosevelta – Grunwaldzka – RONDO JANA NOWAKA-JEZORAŃSKIEGO

Linia T15 będzie „przedłużeniem” linii T6: od Rataj do Dworca Zachodniego pojazdy będą kursować jako T6, na Dworcu Zachodnim nastąpi przenumerowanie i autobusy pojadą dalej – do ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego – już jako linia T15. W przeciwną stronę – autobusy zostaną przenumerowane na Dworcu Zachodnim z T15 na T6.

Prace spowodują także konieczność wprowadzenia drobnych korekt w trasach autobusowych. W przypadku linii nr 48, 59, 77, 240, 242, 251 przystanek Bałtyk będzie znajdował się na ul. Bukowskiej, przy sklepie Żabka. Autobusy linii nr 63 i 69 po wjeździe na przystanek Rondo Kaponiera wjadą na pas ruchu na rondzie, następnie przejadą w kierunku ulicy Bukowskiej do przystanku Bałtyk (jak wyżej).

Zmienioną trasą będą też kursować tramwaje linii turystycznej nr 0 (z ul. Głogowskiej pojadą przez most Dworcowy, Towarową i Św. Marcin do ronda Kaponiera).

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, materiały prasowe Spółdzielnia PR, ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz