Swarzędz

W Swarzędzu kupisz bilety przez SMS

Autobusy w Swarzędzu  Foto: Swarzędzka Komunikacja Autobusowa

Od wczoraj w autobusach komunikacji gminy Swarzędz można kupić bilety jednorazowe i miesięczne za pomocą SMSa. Operatorem usługi i systemu jest firma CallPay.

Autobusy w Swarzędzu Foto: Swarzędzka Komunikacja AutobusowaSystem CallPay działa już w kilkunastu miastach, m.in. w Poznaniu. Zakup biletów odbywa się poprzez wykonanie krótkich połączeń na odpowiednio przyporządkowane numery, które określają dany bilet.

System podczas połączenia prosi o tonowy wybór numeru linii autobusu, którą pasażer rozpoczął podróż. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakup może odbywać się z każdego telefonu komórkowego, także tego bez dostępu do Internetu i bez konieczności wgrywania specjalnych aplikacji. Na naklejkach znajdujących się na przystankach i w autobusach można znaleźć numery telefonów przypisane do zakupu danego rodzaju biletu. Podczas połączenia system podpowiada wszystkie instrukcje, także dla linii oznaczonych literowo. Jeżeli w momencie zakupu biletu chcemy jechać np. linią S6 – podajemy jako nr linii cyfrę 6, a jeżeli linią 401, podajemy pełen nr linii – 401.

W trakcie rejestracji dokonujemy wyboru sposobu płatności. Zapłata może się odbywać za pomocą karty płatniczej lub po dokonaniu wcześniejszej przedpłaty na specjalnie wydzielone konto w CallPay. Rozwiązanie z kartą płatniczą MasterCard daje pasażerowi pełną swobodę, gdyż płatności odbywają się bezpośrednio z rachunku bankowego, identycznie jak w sklepie.

Autobusy w Swarzędzu Foto: Swarzędzka Komunikacja AutobusowaW ramach specjalnej promocji trwającej do końca czerwca, wszyscy pasażerowie, którzy kupią bilety za pomocą swojego telefonu i karty płatniczej MasterCard otrzymają 50% zwrotu poniesionych kosztów na zakupu biletu. Warunkiem otrzymania zwrotu jest podłączenie do systemu CallPay swojej karty płatniczej Maestro lub MasterCard, z której później on-line będą mogły być rozliczane zakupy. Taka forma płatności w kartach płatniczych to zupełna nowość.

Wcześniej jednak musimy zarejestrować swój numer telefonu komórkowego w systemie CallPay na stronie www.callpay.pl lub telefonicznie pod nr 22 100 1 600. Następnie należy podłączyć swoją kartę płatniczą lub dokonać przedpłaty.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz