Aglomeracja Swarzędz

Jezioro Swarzędzkie: rusza wypożyczalnia kajaków

Żagle w Swrzędzu  Foto:

Od piątku nad Jeziorem Swarzędzkim można wypożyczać kajaki, łódki i rowery wodne. Wraz z zapoczątkowanym w ubiegłym roku procesem rekultywacji jeziora oraz prowadzonym przez Gminę Swarzędz rozwojem infrastruktury turystycznej, rośnie zainteresowanie wykorzystaniem rekreacyjnym swarzędzkiego akwenu.

Żagle w SwrzędzuTo największe po Jeziorze Kierskim jezioro aglomeracji poznańskiej cieszy już możliwościami korzystania z nowych ścieżek rowerowych, urządzeń rekreacyjnych ścieżki zdrowia, a także przystani wodnej, na której już od piątku 27 kwietnia 2012 rusza wypożyczalnia kajaków, łódek i rowerów wodnych. Jednak to nie wszystko, bowiem już w majowy weekend, po raz pierwszy od wielu lat, na Jeziorze Swarzędzkim pojawi się możliwość żeglowania.

W dniach 1 i 3 maja firma Sea Adventure bezpłatnie udostępni jacht wraz z instruktorem dla wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem żeglarskiej przygody. Próbne rejsy mają zachęcić do uprawiania żeglarstwa w Swarzędzu, a także inaugurują działalność szkółki żeglarskiej nad Jeziorem Swarzędzkim.

Pierwsze szkolenia podstawowe ruszają na początku czerwca, kursy na stopień żeglarza jachtowego – z początkiem wakacji. W początkowej fazie będzie użytkowany jacht typu Omega. W miarę potrzeby wodowane będą kolejne żaglówki.

Żagłowki na jeziorze swarzędzkim

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • swarzedz potrafi, w Poznaniu jak zwykle bida, nie mowiac o malcie, wielkim scieku z coraz mniejsza iloscia zielenii i coraz wieksza industrializacja