Chartowo

W sobotę zwiedzamy Chartowo

W sobotę zwiedzamy Chartowo  Foto: Grupa Przewodników PoPoznaniu

Tym razem wraz z Grupą Przewodników PoPoznaniu chcemy was zachęcić do sobotniego spaceru, podczas którego poznamy wiele ciekawych historii związanych z Chartowem. Zapewniamy, że fyrtel ten skrywa ich bardzo wiele.

Chartowo zazwyczaj jest kojarzone jako część Rataj, mimo powiązanej z nimi historii jest to jednak osobny fyrtel mający równie bogate dzieje zarówno te najdawniejsze, jak i te współczesne – przekonuje Piotr Ciesielski z Grupy Przewodników PoPoznaniu.

Uczestnicy tej wspólnej wyprawy wyruszą w głąb blokowisk, które skrywają jeszcze pozostałości tego dawnego Chartowa. Poznamy zatem historię opuszczonego Domu Nauczyciela, Fortu IIa czy Drukarni Świętego Wojciecha. Dowiemy się również, gdzie nastąpił atak na Jubilera, a także co na osiedlu Czecha robiła Magda Gessler oraz czy na Chartowie był cmentarz.

Z pewnością warto poznać historię tego stosunkowo mało znanego zakątka miasta, położonego tak blisko ruchliwej Malty.

Spacery odbywają się w konwencji freewalking tour, a więc wstępne zapisy nie są wymagane, a wycieczka odbywa się niezależnie od liczby uczestników i pogody – dodaje Piotr Ciesielski – na zakończenie można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

Jak zwykle zorganizowane zostaną dwa spacery. Przewodnik Andrzej będzie czekał na zainteresowanych na przystanku tramwajowym Os. Lecha, w sobotę 9 kwietnia. Pierwsza grupa wyruszy o godzinie 10:00, a kolejna o 15:00. Spacer zakończy się również na przystanku Os. Lecha.

Przystanek os. Lecha

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz