POZnań

W sobotę zamknięty będzie dojazd do dworca PKP

Autobus - Dworzec PKP  Foto: Zarząd Transportu Miejskiego

W najbliższą sobotę, 7 kwietnia, od godz. 7.00 zamknięty dla ruchu kołowego będzie plac Dworcowy wraz z ulicą Dworcową. Z tego powodu autobusy linii nr 59 i 68 nie będą dojeżdżały do dworca Poznań Główny – będą kończyć kursy przy rondzie Kaponiera.

W sobotę autobusy linii nr 59 od kursu o godz. 6.39 z lotniska do kursu o 22.15 z lotniska włącznie nie będą dojeżdżały do dworca Poznań Główny – kończyć będą kursy przy rondzie Kaponiera (ostatnie kursy z lotniska, o godz. 22.35, 22.53 i 0.00, dojadą do dworca Poznań Główny).

W podobny sposób zmieniona zostanie trasa linii nr 68. Autobusy tej linii – od kursu o godz. 6.40 z Podolan do kursu o 22.00 z Podolan włącznie nie będą dojeżdżały do dworca Poznań Główny – kończyć będą kursy przy rondzie Kaponiera. Ostatnie kursy z Podolan, o 22.20, 22.40 i 23.05, dojadą do dworca Poznań Główny.

W czasie zamknięcia dla ruchu placu Dworcowego i ul. Dworcowej przystankiem końcowym dla linii 59 będzie przystanek „Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej przy domu studenckim „Jowita”, natomiast początkowym przystanek tymczasowy na ul. Święty Marcin za wylotem z ul. Dworcowej (przy tzw. lustrach).

Przystankiem końcowym dla linii nr 68 będzie natomiast przystanek „Rondo Kaponiera” na ul. Zwierzynieckiej przy hotelu Mercure (przystanek linii nocnej 239), a początkowym przystanek tymczasowy na ul. Święty Marcin za wylotem z ul. Dworcowej (przy tzw. lustrach).

Ostatni kurs linii nr 68 z przystanku „Poznań Główny” wykonany zostanie o godz. 7.03. Kolejne kursy, aż do końca dnia wykonane będą z przystanku „Rondo Kaponiera”. Ostatni kurs linii nr 59 z przystanku „Poznań Główny” przed zamknięciem wykonany zostanie o godz. 6.50. Kolejne kursy wykonane będą z przystanku „Rondo Kaponiera” – oprócz ostatniego kursu (o godz. 23.30), który wykonany będzie z przystanku „Poznań Główny”.

Linie nocne (w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) będą kursowały bez zmian, podobnie linie dzienne w niedzielę, 8 kwietnia 2018r.

Użyte w artykule zdjęcia: TD, Zarząd Transportu Miejskiego, Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz