Sport

W sobotę szczypiorniści wracają do gry

Zaproszenie na mecz MKS Poznań - KRP Legionowno - Poznań 20.09.2014 r.  Foto: mat. pras.

Zaproszenie na mecz MKS Poznań - KRP Legionowno - Poznań 20.09.2014 r. Foto: mat. pras.W najbliższą sobotę ruszają rozgrywki o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Po ubiegłorocznym spadku do drugiej ligi WKS-u Grunwald tylko szczypiorniści MKS-u Poznań będą bronić honoru poznańskiej piłki ręcznej na zapleczu Superligi. Prawie każda z drużyn startująca w tym sezonie dokonała wzmocnień w swoich szeregach co z pewnością przełoży się na bardziej zaciętą i ciekawą walkę.

W poznańskim zespole wielu zmian nie ma, bo być nie może. Trudna sytuacja finansowa klubu nie pozwoliła na spektakularne transfery, a utrzymanie trzonu zespołu i kilka nowych twarzy można traktować jako duży sukces. Na pewno sporym problemem są trapiące w szczególności zawodników leworęcznych liczne kontuzje. Początek sezonu opuszczą Damian Komisarek, Tomasz Łączkowiak i przymierzany do gry w drużynie Artur Klopsteg.

W sezonie 2014/2015 w barwach MKS-u zabraknie Dominika Nawrockiego, Konrada Szczukockiego oraz Macieja Cegły. W ich miejsce pojawili się Kordian Wach, Krystian Kaczmarek oraz Antoni Żochowski. Dwaj ostatni mają już doświadczenie pierwszoligowe, natomiast młody rozgrywający z Głogowa dopiero zakończył wiek juniora.

Do zespołu systematycznie wprowadzani są też młodzi wychowankowie klubu, którzy powoli uczą się gry na poziomie seniorskim.

W pierwszym meczu nowego sezonu MKS powita ze swoimi kibicami podejmując spadkowicza z Superligi zespół KRP Legionowo. Kolejne dwa mecze zostaną rozegrane na wyjeździe, kolejno w Elblągu, a w trzeci w Malborku.

Najbliższy rywal głośnio deklaruje chęć powrotu na salony. Niekwestionowanym liderem drużyny jest Witali Titov, który był pierwszoplanową postacią w minionym sezonie. W bramce występują dobrze znany w Poznaniu Mikołaj Krekora, a także niezwykle doświadczony Piotr Ner. Podopieczni Roberta Lisa w okresie przygotowawczym rozegrali kilka spotkań kontrolnych i wypadli w nich naprawdę dobrze.

Początek inauguracyjnego spotkania o godzinie 18.00 w sali sportowej Gimnazjum nr 54 w Poznaniu. Wstęp 8 zł, młodzież za darmo.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz