Aglomeracja

W Poznaniu mamy nowy cud Polski

ICHOT - Brama Poznania  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

ICHOT - Brama Poznania Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterBrama Poznania została jednym z 7 nowych cudów Polski magazynu National Geographic. W czwartej edycji konkursu czytelnicy Travelera oddali 115 tysięcy głosów. W finałowej siódemce poza poznańskim obiektem, który zajął 5 miejsce, znalazły się jeszcze między innymi OFF Piotrkowska z Łodzi, Suwalski Park Narodowy czy Muzeum Państwa Krzyżackiego. W tym roku redakcja nominowała 16 miejsc (po jednym z każdego województwa). Z nich czytelnicy wybrali finałową siódemkę w głosowaniu internetowym.

Ideą plebiscytu “7 nowych cudów Polski” jest promocja ciekawych, niebanalnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym kraju. Przez cały rok redaktorzy magazynu podróżują po kraju i szukają zakątków magicznych, nowo powstałych lub takich, w które tchnięto drugie życie. Udowadniają, że Polska jest najpiękniejsza i nie trzeba pokonywać tysięcy kilometrów, by przeżyć przygodę i zachwycić się światem.

Pierwsze miejsce w plebiscycie “7 nowych cudów Polski” organizowanym przez National Geographic Traveler zajął kompleks OFF Piotrkowska w Łodzi. Ale wygranymi są wszystkie wyjątkowe miejsca, które znalazły się w finałowej siódemce. Na łamach magazynu zawsze docenialiśmy i opisywaliśmy piękno naszego kraju, ale już po raz czwarty udało nam się zaangażować do wspólnej zabawy naszych Czytelników. W tegorocznym konkursie oddano dokładnie 115 325 głosów i jest to rekord w historii tego plebiscytu. Tym samym udowadniamy, że moda na Polskę wciąż trwa! – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Traveler.

Ekspozycja Bramy Poznania ICHOT to multimedialna opowieść o historii i dziedzictwie Ostrowa Tumskiego. W kolejnych salach można zobaczyć, usłyszeć i poznać ponadtysiącletnie dzieje poznańskiej Wyspy. Zdobyte tu informacje i zaprezentowany sposób interpretacji, pozwala “wyjść w teren” – ekspozycja Bramy Poznania nie kończy się bowiem w ostatnim pomieszczeniu budynku, ale poprzez nowoczesną kładkę przerzucona jest na teren Ostrowa Tumskiego. Brama otwiera się na autentyczną przestrzeń dziedzictwa.

Wręczenie nagród odbędzie się dzisiaj podczas uroczystej gali na Targach Regionów i Produktów Turystycznych – Tour Salon, które w czwartek rozpoczęły się na terenie MTP.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz