K U L T U R A

W piątek premiera singla zespołu Córy

Córy - Teledysk Suszy 12.12.2021  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Najnowszy, trzeci singiel zespołu Córy “Suszy” ujrzy światło dzienne w najbliższy piątek, 7 stycznia. Razem z utworem zobaczymy teledysk na platformie youtube.

Córy to żeński duet wokalny, współtworzony przez Katarzynę Tontor i Natalię Hoffmann-Pawlak, którego unikalny styl jest wypadkową fascynacji różnymi gatunkami muzyki zza oceanu. Dziewczyny określają swoją muzykę jako soul’n’rap czyli energetyczną mieszankę melodyjnego neo-soulu, Rn’B z hip-hopem okraszoną tekstami, przy tworzeniu których artystki czerpią garściami z własnych doświadczeń z perspektywy muzyka, matki, żony, przyjaciółki, osoby wchodzącej w dorosłe życie, tworząc muzyczny obraz rzeczywistości, z jaką mierzy się współczesna kobieta. Aktualnie Córy pracują nad debiutanckim materiałem, który promują dwa dotychczas opublikowane single: „Morele Bax” oraz „Ciastko”.

„Suszy” to trzeci singiel poznańskiego duetu wokalno – producenckiego Córy. Artystki tworzą swój własny unikatowy styl soul&rap, który wybrzmiewa w ich najnowszej produkcji, opartej na hip hopowym bicie z charakterystycznym fletem.

Utwór oddaje klimat życia toczącego się w salonie fryzjerskim: gwaru rozmów, szumu suszarek i nieoczekiwanych spotkań. Dziewczyny podkreślają, że nie istnieje jeden kanon piękna, tkwi ono w różnorodności kobiet, ich zainteresowaniach, stylach życia i historiach które można usłyszeć w salonie fryzjerskim.

Klip do utworu został nakręcony w industrialnej przestrzeni pracowni fryzjerskiej „Nów”, przy wsparciu miasta Poznań.

Bohaterkami teledysku są wyjątkowe kobiety w różnym wieku: Tęczowe Seniorki z Baraku Kultury w Poznaniu, Streetdancowe tancerki oraz znajome i przyjaciółki dziewczyn. Obraz został stworzony przez Wojtka Marciniaka „Offshot”

Tekst: Natalia Hoffmann-Pawlak

Premiera klipu do singla “Suszy” zespołu Córy

piątek, 7 stycznia

Youtube zespołu Córy

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz