POZnań

W Nowym Zoo powstaje przedszkole dla zwierząt

Przedszkole dla zwierząt w Nowym Zoo  Foto: materiały prasowe / PIM

W miejscu starej motylarni w Nowym Zoo trwa budowa przedszkola dla zwierząt. W nowym budynku opiekę znajdą młode zwierzęta znajdujące się w szczególnych sytuacjach – np. odrzucone przez matkę.

Stary budynek motylarni został rozebrany. Na jego miejscu powstały już płyta fundamentowa nowego obiektu, instalacja podposadzkowa oraz ściany przedszkola. Trwa budowa dachu – mówi Magdalena Ras, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Powstające przedszkole ma stworzyć bezpieczne warunki do karmienia, przeprowadzania zabiegów weterynaryjnych, rekonwalescencji i rehabilitacji młodych podopiecznych. W nowym budynku powstaną boksy, dzięki którym ssaki drapieżne, zwierzęta kopytne i ptaki będą od siebie oddzielone, a także ambulatorium i specjalne pomieszczenie do karmienia.

Odwiedzający ogród będą mogli podglądać przez szybę działania, mające na celu ratowanie i odchowanie nowo narodzonych mieszkańców zoo. Nowy obiekt będzie miał również pomieszczenie socjalne dla pracowników, zaplecze higieniczno-sanitarne oraz magazyn.

W ramach zaplanowanych prac wykonawca wybuduje również chodnik i drogi wewnętrzne ułatwiające dostęp do przedszkola, ogrodzone wybiegi dla zwierząt i nowe zbiorniki bezodpływowe oraz wyremontuje przyłącze wodociągowe i elektroenergetyczne.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz