POZnań

W niedzielę pojedziesz hulajnogą za darmo

Hulajnogi Lime  Foto: materiały prasowe

W najbliższą niedzielę 22 września Lime dołączy do obchodów Dnia bez Samochodu, wieńczącego Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Z tej okazji firma udostępni wszystkim użytkownikom aplikacji w Warszawie, Poznaniu oraz Wrocławiu kod umożliwiający darmowy przejazd do 10 złotych (14 minut). Aby z tego skorzystać w aplikacji należy wpisać kod treści: ZOSTAWKLUCZYKI

Kod można wykorzystać przez cały dzień 22 września.

Dzięki tej inicjatywie chcemy ułatwić mieszkańcom polskich miast decyzję o pozostawieniu kluczyków do samochodu w domu i skorzystaniu z innych środków komunikacji, jakie oferują miasta – elektrycznych hulajnóg, ale też transportu zbiorowego, czy miejskich rowerów. Chętnie włączyliśmy się w obchody Dnia bez Samochodu, ponieważ uważamy, że zmniejszenie ruchu samochodowego na rzecz zrównoważonych środków miejskiej mobilności jest korzystne dla jakości i komfortu życia w miastach. – podkreśla Paulina Mróz, Dyrektor Lime w Polsce.

Niedawne badanie opinii zrealizowane wśród użytkowników Lime wskazuje, że elektryczne hulajnogi przyczyniają się do ograniczenia liczby samochodów na ulicach. Zdaniem respondentów, co czwarty przejazd Lime zastępuje im podróż samochodem. Hulajnogi płynnie współgrają też z transportem publicznym – w ciągu ostatniego miesiąca blisko połowa użytkowników wykorzystała Lime aby dotrzeć na przystanek lub stację metra.

Kod z okazji Dnia bez Samochodu nie jest jedynym działaniem Lime związanym z trwającym Tygodniem Zrównoważonego Transportu. W ubiegłą niedzielę firma nieodpłatnie udostępniła swoje hulajnogi i zrealizowała szkolenia bezpiecznej jazdy podczas festynu w zajezdni tramwajowej na Franowie w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz