K U L T U R A

W listopadzie wystąpi DakhaBrakha

DakhaBrakha  Foto: dakhabrakha.com.ua / Oli Zitch

Kwartet z Ukrainy DakhaBrakha wystąpi w Poznaniu w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek we wtorek 22 listopada o godzinie 19:00. Zespół przyjeżdża na mini tournee do Polski i odwiedzi w listopadzie Warszawę, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Kraków.

To jeden z najbardziej ekscytujących zespołów Ukrainy jak i też całej Europy wschodniej. Swój wyjątkowy styl “etno chaosem” to połączenie wpływu tradycyjnych pieśni ludowych Ukrainy z eksperymentalnymi improwizacjami, których korzeni można szukać od Afryki po Australię.

Koncerty zespołu zapadają w pamięci. Nazywani ambasadorami kultury Ukrainy na świecie grali już na salach koncertowych Europy, Azji i obu Ameryk, jak i na największych festiwalach muzyki popularnej.

Tradycyjne instrumentarium w połączeniu z wyjątkowymi wokalami artystów tworzy spektakl, który pochłania słuchacza w całości i czyni go tak szczególnym i oryginalnym.

DakhaBrakha powstała w 2004 roku w Kijowskim Centrum Sztuki Współczesnej „DAKH”. W skład zespołu wchodzą: Marko Halanevych – wokal, darbuka, tabla, didgeridoo, akordeon; Iryna Kovalenko ‒ wokal, djembe, bęben basowy, akordeon, instrumenty perkusyjne, bugay, zgaleyka, piano; Olena Tsibulska – wokal, bęben basowy, instrumenty perkusyjne; Nina Garenetska – wokal, wiolonczela, bęben basowy. Artystycznym kierownikiem i pomysłodawcą zespołu jest awangardowy reżyser Vladyslav Troitskyi, dzięki któremu występy DakhaBrakha są tak niezwykłe od strony wizualnej.

DakhaBrakha

Sala Wielka – Centrum Kultury Zamek
wtorek, 22 listopada, godzina 19:00

Bilety w cenie 119 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: dakhabrakha.com.ua / Oli Zitch

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz