Gospodarka

VW buduje swój oddział we Wrześni

VW zostaje w Wielkopolsce  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

VW zostaje w Wielkopolsce Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNastępca Volkswagena Craftera będzie produkowany w Polsce od 2016 r. W tym celu we Wrześni, powstanie nowy Zakład, w którym w drugiej połowie 2016 r. zostanie uruchomiona produkcja. Wraz z budową nowego Zakładu Marka Volkswagen utworzy co najmniej 2.300 nowych miejsc pracy.

Decyzja o produkcji Craftera w Polsce oznacza, iż wytyczamy nowy kierunek w strategicznym rozwoju lekkich samochodów użytkowych Marki Volkswagen – powiedział Dr Leif Östling, Członek Zarządu Volkswagen Spółka Akcyjna, odpowiedzialny za obszar samochodów użytkowych. Równocześnie dodał: Crafter nadaje się doskonale na wszystkie rynki zbytu całego świata wykazujące tendencje wzrostowe i sprawi jednocześnie, że Marka Volkswagen Samochody Użytkowe dokona dalszego ważnego kroku na drodze do stania się globalnym producentem.

Nowy Zakład we Wrześni, stanie się obok VW Poznań drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen w Polsce. Przy produkcji Caddy zdobyliśmy ogromne doświadczenie. Również region wokół Wrześni oferuje nam optymalne warunki ramowe z punktu widzenia gospodarki, infrastruktury i rynku pracy – powiedział Dr Eckhard Scholz, Prezes Marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

Wraz z decyzją o utworzeniu nowego Zakładu z dniem 1 kwietnia 2014 r. Jens Ocksen, dotychczasowy Członek Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe ds. Produkcji i Logistyki, będzie odpowiedzialny za realizację projektu Crafter oraz przejmie funkcję Prezesa Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.. Pozostanie on nadal Członkiem Kierownictwa Volkswagen Samochody Użytkowe. Pion Produkcji i Logistyki, za który był dotychczas odpowiedzialny, przejmie dr Josef Baumert, dotychczasowy Dyrektor Generalny ds. Techniki Volkswagen Group Rosja i Kierownik Zakładu w Kałudze.

Jens Ocksen podkreślił: Zakład we Wrześni będzie pod każdym względem korzystał z bliskiej lokalizacji VW Poznań – i to zarówno w zakresie produkcji, logistyki, dostawców, przede wszystkim zaś doświadczenia.” Dodatkowo w otoczeniu Zakładu zostaną zlokalizowani polscy i zagraniczni dostawcy. Fakt ten spowoduje dalsze zwiększenie zatrudnienia w regionie. Ponadto poszerzymy naszą bazę produktową w Polsce bazując na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w zakresie produkcji lekkich samochodów użytkowych

Przyszły teren Zakładu obejmuje 220 ha, a w jego skład wchodzić będą dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu. Początek budowy planowany jest pod koniec 2014 r.. Produkcja rozpocząć ma się w czwartym kwartale 2016 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz