BizNews

Volkswagen Poznań pożądanym pracodawcą

Antoninek - wiadukt i Volkswagen  Foto: materiały informacyjne VW

Poznański producent z Antoninka zajął pierwsze miejsce wśród firm z branży motoryzacyjnej, jako „Najbardziej Pożądany Pracodawca 2016”. Badanie, już po raz siódmy, przeprowadzono w grupie ponad 3300 specjalistów i menadżerów z całej Polski. W rezultacie wyróżniono 71 firm działających w 16 sektorach biznesu.

Nowe policyjne Volkswageny

Volkswagen Poznań wyprzedził takie firmy, jak Daimler AG, Volvo oraz Toyotę. Firma rekrutacyjna Antal, która przeprowadzała badanie zwróciła uwagę, na duże zainteresowanie fabryką Volkswagen Poznań w Antoninku, które wzmocnione zostało otwarciem nowej fabryki modelu Crafter we Wrześni.

W badaniu respondenci odpowiadali między innymi na pytanie – w której firmie chcesz pracować, mając nieograniczony wybór? Ponadto mogli wskazać silne strony najbardziej pożądanych pracodawców, w tym wielkość i prestiż firmy, styl zarzadzania i kulturę organizacyjną, innowacyjność oraz wysokość zarobków i możliwości rozwoju.

Badanie „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów” zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich oraz online od listopada ubiegłego roku do końca stycznia 2017 roku. W badaniu wzięło udział ponad 3300 menadżerów i specjalistów z całej Polski.

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Koncern w Wielkopolsce posiada cztery zakłady, które zatrudniają łącznie blisko 10 tysięcy pracowników, co powoduje, że Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce. Od ponad dekady w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy i VW Transporter. W październiku 2016 otwarto nową fabrykę modelu Crafter w Białężycach k. Wrześni. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały informacyjne VW,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz