Aglomeracja

Volkswagen Poznań kształci już 15 lat

Kształcenie zawodowe w Volkswagen Poznań  Foto: mat. prasowe

Volkswagen Poznań 15 lat temu pierwszy raz objął swoim patronatem klasę w swarzędzkiej szkole. Podobne klasy w różnych szkołach ukończyło od tamtego momentu 580 specjalistów.

Klasy pod patronatem spółki powstały nie tylko w Swarzędzu, ale również we Wrześni. Kształcili się w nich przyszli mechanicy, mechatronicy, elektromechanicy i odlewnicy. Volkswagen poza szkołą parterem w realizacji tego projektu było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu.

Zaczynaliśmy z 20 osobową klasą, dzisiaj mamy blisko 150 uczniów w czterech zawodach – mówi Jolanta Musielak ze spółki Volkswagen Poznań.

Na terenie Odlewni Volkswagen Poznań powołano w 2014 roku dodatkowo Szkołę Odlewników. W tym samym roku rozpoczęto przygotowania do uruchomienia projektu kształcenia kadr we Wrześni. Ruszył on w roku 2016 w Zespole Szkół Politechnicznych.

Przez 15 lat klasy pod patronatem Volkswagen Poznań ukończyło 576 dziewcząt i chłopców. 505 z nich, czyli niemal 88% znalazło zatrudnienie w zakładach spółki. Tylko w roku 2020 było to 51 absolwentów, z których 44 zostało przyjętych do pracy w Poznaniu, Wrześni i Swarzędzu. W ostatnich 5 latach, średnio rocznie spółka wydaje na wciąż rozwijany projekt kształcenia 2.000.000 złotych.

Kształcenie zawodowe w Volkswagen Poznań Foto: mat. prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz