BizNews

Volkswagen Poznań – 450 pracowników zostanie zwolnionych

Nowa hala Volkswagena  Foto: Eiffage / materiały prasowe

Około 450 osób, które w tej chwili pracują w Poznaniu i Wrześni, ma zostać zwolnionych. Powodem decyzji o redukcji zatrudnienia podjętej przez zarząd spółki Volkswagen Poznań  jest zmniejszony m. in. z powodu pandemii popyt na produkowane tutaj samochody.

Zwolnienia w Volkswagenie Poznań będą realizowane do końca 2021 roku i obejmą zakłady w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni, redukcja zatrudnienia będzie dotyczyła przede wszystkim pracowników z umowami na czas określony – wyjaśnia Jens Ocksen, prezes Volkswagena Poznań w rozmowie z Rzeczpospolitą – kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji będą miały jednak dotychczasowe oceny pracowników, współpraca i ich zaangażowanie.

Dziennik Rzeczpospolita, który podał informację o zwolnieniach, informuje, że Volkswagen po pięciu tygodniach przerwy wznowił w Polsce produkcję 27 kwietnia na tylko jednej zmianie. Teraz produkcja samochodów zostaje zwiększona. Praca odbywać się będzie na trzy zmiany, ale wciąż w niepełnym wymiarze.

Obecnie prowadzone są rozmowy ze związkiem zawodowym. Dotyczą one zarówno organizacji pracy jak i możliwości wprowadzenia rozwiązań, które mogłyby uratować część miejsc pracy. Przedstawiciele spółki przyznają jednak, że w tak trudnej rzeczywistości odpowiedzialny zarząd nie może dawać gwarancji.

Użyte w artykule zdjęcia: Eiffage / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz