BizNews

Volkswagen nagradza Bridgstone

Volkswagen w Antoninku  Foto: Fotofly.pl

Volkswagen Group Awards to nagroda przyznawana jako wyraz uznania dla międzynarodowych dostawców koncernu odznaczających się innowacyjnością i niezawodnością. W tym roku otrzymała ją Bridgestone Corporation za osiągnięcia w budowaniu efektywnej współpracy między obiema korporacjami.

Nagrodę wręczono na specjalnej gali w siedzibie Volkswagena w Niemczech. Wyróżnienie odebrał Nagrodę odebrał Franco Annunziato, prezes Bridgestone Europe.

Do zakładów Volkswagena trafiają m.in. opony Turanza T001 i Potenza S001, produkowane w poznańskiej fabryce Bridgestone.

Zapytany czym Bridgestone zasłużył na tę nagrodę, prezes Bridgestone Franco Annunziato, powiedział: „Są dwa powody. Po pierwsze, koncern dokonał reorganizacji swoich globalnych działań w celu dopasowania ich do oczekiwań niemieckiego koncernu.. Po drugie, zobowiązaliśmy się do rozwoju najnowocześniejszych technologii, aby pomóc Grupie Volkswagen ograniczyć zużycie paliwa i emisję CO2”.

Fabryka Bridgestone w Poznaniu powstała w 1998 r. i jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu. Pracuje w niej ponad 1600 osób.

Bridgestone Poznań przez wiele lat jako pierwszy i jedyny w Europie produkował opony typu Run Flat. Zakres produkcji zakładu jest rozległy – obecnie w fabryce powstaje prawie 500 rodzajów wysokiej jakości opon do samochodów osobowych, które trafiają do 44 krajów na całym świecie.

W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 fabryki i jedną spółkę sprzedażową. Dwa z zakładów produkcyjnych, w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku i Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce zajmują się produkcją wyrobów gumowych.

Bridgestone AlphaElectric

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz