Stare Miasto

Utrudnienia w nocnej komunikacji na trasie Pestki

Autobus nocny - linia nocna  Foto: ZTM

Od nocy z poniedziałku na wtorek (4 na 5 listopada) do nocy z 28 na 29 listopada prowadzona będzie wymiana torów na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju na wysokości wiaduktu kolejowego w pobliżu ulicy Norwida. Prace prowadzone będą tylko w godzinach nocnych, tym samym zmiany będą dotyczyły wyłącznie komunikacji nocnej. Dzienne linie na PST będą funkcjonować bez zmian.

Z uwagi na konieczność wykonania prac, nocna linia tramwajowa nr 201 funkcjonować będzie tylko w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę oraz dodatkowo w nocy 10/11 listopada. W pozostałe noce linia będzie zastępowana przez komunikacje zastępczą:

– przez linię tramwajową nr 204 na odcinku Os. Sobieskiego – Słowiańska (z wyjątkiem nocy: 4/5, 18/19 i 25/26 listopada – w te noce prosimy korzystać z linii 234 i 235),

– przez linie autobusowe 234 i 235 na odcinku Słowiańska – rondo Kaponiera,

– przez linię tramwajową nr 202 na odcinku rondo Kaponiera – most św. Rocha – os. Lecha – rondo Starołęka – rondo Rataje – most św. Rocha – rondo Kaponiera (również w noce 4/5, 18/19 i 25/26 listopada).

Z powodu uruchomienia linii nr 202, funkcjonowanie autobusowej linii nr 231 jest zawieszone. Rozkład jazdy tymczasowych linii nr 202 i 204 został tak zsynchronizowany, żeby zapewniać przesiadki:

– na rondzie Kaponiera między tramwajami linii nr 202 i autobusami linii 234 i 235,

– na przystankach Słowiańska między autobusami linii 234 i 235 a tramwajami linii nr 204 (z wyjątkiem nocy 4/5, 18/19 i 25/26 listopada)

Linie 202 i 204 funkcjonować będą na następujących trasach:

Linia nr 202 – RONDO KAPONIERA – Roosevelta – Most Teatralny – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – Marcinkowskiego – Lewandowskiej – Most św. Rocha – Kórnicka – Trasa Kórnicka – OS. LECHA – Chartowo – Żegrze – rondo Żegrze – rondo Starołęka – Zamenhofa – rondo Rataje – Kórnicka – Most św. Rocha – Lewandowskiej – Marcinkowskiego – plac Wolności – Gwarna – Święty Marcin – RONDO KAPONIERA

Linia funkcjonuje w noce z niedzieli na poniedziałek, z poniedziałku na wtorek, z wtorku na środę, ze środy na czwartek i z czwartku na piątek (z wyjątkiem nocy 10/11 listopada)

Linia nr 204 – OS. SOBIESKIEGO – Trasa PST – SŁOWIAŃSKA

Linia funkcjonuje w noce z niedzieli na poniedziałek, z wtorku na środę, ze środy na czwartek i z czwartku na piątek (z wyjątkiem nocy 10/11 listopada)

Przystankiem końcowym i początkowym dla linii 202 na rondzie Kaponiera będzie przystanek autobusowo-tramwajowy na Moście Uniwersyteckim przed wjazdem na rondo Kaponiera.

Tramwaje linii nr 204 kursować będą na Trasie PST po torze właściwym do kierunku jazdy zarówno w stronę Słowiańskiej, jak i w stronę os. Sobieskiego. Po przyjeździe do stacji Słowiańska tramwaj po jedzie na wprost przez przejazd trapezowy, po czym zmieni kabinę, przejedzie na tor w kierunku os. Sobieskiego i rozpocznie kurs powrotny zgodnie z rozkładem jazdy.

W celu zapewnienia dogodniejszych przystanek na przystanku Słowiańska, zmienioną trasą w kierunku os. Batorego kursować będą autobusy linii nr 234.

Linia nr 234 – RONDO KAPONIERA – Roosevelta – Pułaskiego – Księcia Mieszka I – Słowiańska – Naramowicka – Serbska – Murawa – Lechicka – Naramowicka – Łużycka – Stoińskiego – Wiechowicza – Szeligowskiego – OS. BATOREGO

Autobusy pomijać będą przystanek Żniwna, zatrzymując się na żądanie na wszystkich przystankach na zmienionej trasie (Armii Poznań, Słowiańska i Ozimina).

Użyte w artykule zdjęcia: materiały MPK, ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz