Naramowice Szeląg Umultowo

Utrudnienia na Wilczaku i Jasnej Roli

ul. Wilczak  Foto: Google Maps

Jadąc dzisiaj ulicą Wilczak kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Podobnie jest na ul. Jasna Rola, gdzie drogowców kładących asfalt będziemy mogli spotkać do końca listopada.

ul. Wilczak Foto: Google Maps

Powodem utrudnień na ul. Wilczak będzie przebudowa jezdni w rejonie ulic Serbskiej i Wilczak. Prace te zleciła firma, która buduje osiedle mieszkaniowe przy ulicy Wilczak.

Poważniejsze prace realizowane będą na ulicy Jasna Rola, gdzie układany będzie tak zwany dywanik bitumiczny o szerokości 5 metrów. Dodatkowo umocnione zostaną  pobocza drogi.

ul. Wilczak Foto: ZDMPrace będą prowadzone w granicach istniejącego pasa drogowego na odcinku od ulicy Naramowickiej do ulicy Błażeja – informuje Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich – projekt remontu został omówiony z Radą Osiedla Naramowice a w sierpniu był prezentowany na naszej stronie internetowej.

Remont ulicy już się rozpoczął, a pierwsze prace prowadzone są przy skrzyżowaniu ulicy Jasna Rola z ulicą Naramowicką. Na szczęście dla kierowców możliwy jest wjazd i wyjazd z tej ulicy. Trzeba się jednak liczyć z chwilowymi utrudnieniami.

Podczas kolejnych etapów prac, zwłaszcza na etapie układania nawierzchni jezdni, poszczególne fragmenty ulicy będą zamknięte dla samochodów.

Już dziś prosimy kierowców, przede wszystkim tych, którzy korzystają z ulicy Jasna Rola jako z trasy tranzytowej o wybór alternatywnej drogi dojazdu do celu podróży – dodaje Dorota Wesołowska.

Zakończenie remontu ulicy Jasna Rola powinno zakończyć się do 30 listopada.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz